Zgłoś uwagę

Rusza OFCA / IV Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny

Już w sierpniu do Oleśnicy po raz czwarty zawita OFCA i sprawi, że miasto stanie się wielką areną cyrkową! Miasto rozbłyśnie tysiącem kolorów, zabrzmi głośną muzyką, zaludni się barwnym i wesołym tłumem, oczaruje występami! OFCA, czyli Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny to potężna dawka humoru, wzruszeń i zabawy w otoczeniu pozytywnych ludzi.  Wydarzenie to jest drugim pod względem wielkości świętem Nowego Cyrku w Polsce.

W dniach 11-13 sierpnia Oleśnicę odwiedzą najlepsi akrobaci, iluzjoniści, żonglerzy, klauni, buskerzy, muzycy, highlinerzy. Co roku w Festiwalu licznie udział biorą oleśniczanie, turyści, pasjonaci i miłośnicy sztuki cyrkowej. Praca nad OFCĄ trwa niemal cały rok i angażuje lokalną społeczność.

Niesamowite wrażenia zapewnią widzom światowej klasy artyści. Przed nami niemal 60 spektakli ulicznych i scenicznych, a więc kilkanaście godzin mądrej rozrywki! Swoje możliwości zaprezentują w tym roku takie gwiazdy Nowego Cyrku jak Stefan Sing, Guga Morales, Luca Bellezze, Murmuyo, Ola Muchin, Izimagic Duo.

Oprócz występów cała masa atrakcji. W sobotnie południe ulicami Oleśnicy przejdzie barwna parada cyrkowa, w której udział biorą artyści i uczestnicy Festiwalu. Ukontentowani będą z pewnością wszyscy melomani. Do tańca podczas koncertów porwie publiczność Kraków Street Band i Parnas Brass Band.

Dzieci (zarówno te małe, jak i duże), które pragną wystąpić w przyszłości podczas OFCY, mogą wziąć udział w warsztatach cyrkowych. Wysoko nad głowami uczestników, na rozwieszonych taśmach (highline), spacerować będą highlinerzy. Jedna z taśm ma rekordową długość 117 metrów i zawieszona będzie 40 metrów nad ziemią. Na śmiałka, który pokona tę odległość czeka nagroda i wieczna chwała. Sławę zdobyć można także podczas Żonglerskiego Slamu oraz Trickline’owego Pucharu OFCY. 

Sierpniowe wieczory na amfiteatrze i dziedzińcu zamkowym upiększy i rozjaśni fireshow, czyli pokazy teatrów ognia. Podczas tego intensywnego weekendu powstanie mural będący luźną interpretacją malowidła, które w czasach PRL zdobiło Oleśnicę. Nowością podczas tej odsłony OFCY będą pokazy A na wszystkich głodnych, nie tylko wrażeń, czekać będą food trucki z najlepszym jedzeniem.

Więcej informacji: TUTAJ i TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

OFCA baner poziom_q

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail