Zgłoś uwagę

12 wrocławskich artystów już w sobotę opowie o przyszłości

Już w czwartek wieczorem w Pałacu Ballestremów spotka się 12 wrocławskich artystów, którzy podczas 24-godzinnej sesji roboczej spróbują zaprojektować wizje przyszłości świata, Europy, Polski, Wrocławia. Spotkanie będzie częścią projektu "Dzień ma 86400 sekund" w ramach organizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016.

Obywająca się 25 i 26 listopada konferencja "Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni", której kuratorami są Roman Pawłowski oraz Edwin Bendyk, będzie próbą znalezienia odpowiedzi na pytania o możliwe scenariusze przyszłości w kulturze. Punktem wyjścia do rozmowy jest wiara, że kultura jest czymś większym niż gospodarka, polityka, nauka i technologia razem wzięte, bo to ona decyduje, w jakim celu człowiek sięga po te złożone narzędzia. Pierwszego dnia spotkania o kulturze przyszłości dyskutować będą m.in. Krystian Lupa, Zbigniew Libera, Krzysztof Garbaczewski, Wojciech Blecharz, Aleksandra Wasilkowska i Jan Klata.

Drugi dzień należał będzie do grupy wrocławskich twórców, biorących udział w artystycznym eksperymencie "Dzień ma 86400 sekund". W czasie trwania sesji roboczej spróbują zajrzeć w przyszłość - połączeni w zespołu, których składów nie będą znali przed startem sesji, odpowiadając na pytanie, które usłyszą dopiero w momencie startu spotkania, spróbują zarysować wizje przyszłej historii. Każdy z zespołów organizowanej w konwencji hackatonu sesji będzie miał za zadanie przygotować projekt, który zaprezentowany zostanie podczas drugiego dnia konferencji "Kulturo-Futuro!".

Do udziału w spotkaniu kuratorzy Anka Bieliz i Kuba Żary zaprosili interdysycyplinarne grono artystek i artystów związanych z Wrocławiem. W grupie znaleźli się: Piotr Blajerski, Marcin Fajfruk, Michał Gdak, Agata Kalinowska, Piotr Kmita, Fabien Lédé, Dominika Łabądź, Alicja Patanowska, Gregor Różański, Dy Tagowska, Aleksandra Wałaszek i Ewa Zwarycz. Narzędzia, jakimi będą posługiwać się artyści, zależne będą od ich inwencji twórczej - podczas trwającej kwadrans prezentacji będą mogli przedstawić choćby projekt instalacji, obraz, wideoart, ale też propozycję reformy społecznej czy manifest. "Szkic do wystawy", który z nich powstanie w Pałacu Ballestremów opowiadać będzie o przyszłości, ale bez wątpienia będzie świadectwem tego, jacy jesteśmy dziś - jakie żywi nadzieje na przyszłość, a z jakimi lękami zmaga się społeczeństwo roku 2016.

Trwa rejestracja uczestników - by wziąć udział w konferencji "Kulturo-Futuro! Poza granice wyobraźni" należy wypełnić formularz dostępny pod adresem: tinyurl.com/KulturoFuturo. Liczba miejsc ograniczona, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie: www.MiastoPrzyszlosci.wroclaw.pl oraz na Facebooku: facebook.com/MiastoPrzyszlosci.

Do zobaczenia w przyszłości!
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Konferencja

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail