Zgłoś uwagę

18. edycja Japan Media Arts Festival otwarta na artystów z Wrocławia

japanfest18

The Japan Media Arts Festival prezentuje sztukę mediów, od przeróżnych form animacji i grafiki aż po gry wideo, filmy, komiks, mangę czy najwymyślniejsze elektroniczne czy internetowe gadżety. Do 2 września trwa otwarty nabór, w ramach którego można aplikować o wystawienie czy zaprezentowanie swoich prac na festiwalu. Organizatorzy festiwalu,  współpracujący z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016, liczą na obecność artystów z Polski, w szczególności twórców wrocławskich lub tworzących na Dolnym Śląsku. 

Nabór jest skierowany do artystów, pracujących w jednej z czterech dziedzin, takich jak sztuka nowych mediów (m.in. instalacje wideo, sztuka interaktywna, grafika komputerowa, internet art, media performance i inne), rozrywka (przede wszystkim gry wideo, gry on-line, efekty komputerowe, projekcje multimedialne, strony www, etc.), animacja (m.in. animowane filmy krótkometrażowe) i manga (komiksy w formie papierowej, on-line, wszelkie możliwe formy komiksu). W każdej z tych czterech dziedzin zostaną przyznane liczne nagrody, a najciekawsze prace będą prezentowane nie tylko w Japonii, lecz także poza nią podczas inicjatyw kulturalnych organizowanych przez The Agency of Cultural Affairs, której głównym zadaniem jest promocja kultury i sztuki japońskiej. 

W zeszłorocznej, 17. edycji festiwalu, zaprezentowano prace z 84 krajów, a liczba zgłoszeń przekroczyła 4 tysiące! 

Wszystkie potrzebne informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie festiwalu: TUTAJ

Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 współpracuje z EU-Japan Fest, japońską organizacją pozarządową, która od lat wspiera miasta noszące tytuł ESK, inspirując wymianę artystyczną pomiędzy artystami z Europy i Japonii. Jednym z namacalnych owoców tej współpracy jest program rezydencjalny, współorganizowany także przez Youkobo Art Space. Więcej informacji o tym programie można znaleźć: TUTAJ.  

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail