Zgłoś uwagę

4. Festiwal MIASTOmovie już od jutra we Wrocławiu

Już w środę o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty wystartuje 4. edycja MIASTOmovie, przed nami pięć dni projekcji filmowych, spotkań i działań artystycznych, dzięki którym spróbujemy lepiej zrozumieć, czym jest tożsamość miasta i co na nią wpływa.

Pierwszym filmem, który w środę zobaczy festiwalowa publiczność, będzie "Krain Pałaców" ("The Land of Many Places") opowiadająca o chińskim Ordos - „Miasto Duchów“ wybudowane od podstaw na pustynnym obszarze, które wciąż czeka na swoich lokatorów. Po projekcji o powstawaniu obrazu z Michałem Syską i widzami porozmawia reżyser Adam Smith (20 kwietnia, godzina 19:00). Festiwalowy czwartek
rozpocznie się o 18:00 w księgarni Tajne Komplety, w którym odbędzie się przygotowany wspólnie z serwisem Dolnośląskość.pl, panel dyskusyjny "Literackie narracje o mieście" (21 kwietnia, godzina 18:00). Na pytanie, czy literatura ma moc kształtowania tożsamości mieszkańców i jak może wpływać na utożsamienie z miastem i regionem, spróbują odpowiedzieć: Wojciech Koryciński – pisarz, krytyk literacki, Paweł Kubicki – socjolog miasta (UJ), Izolda Topp – regionalistka (UWr), Agnieszka Wolny-Hamkało – pisarka i publicystka. Moderatorem spotkania będzie dziennikarz kulturalny i poeta Bartosz Sadulski.

Zwiastun filmu "Kraina Pałaców": https://vimeo.com/107953454

Po spotkaniu w Tajnych Kompletach przeniesiemy się do Kina Nowe Horyzonty, gdzie przyjrzymy się ukazanemu w filmie "Our City" intymnemu portretowi wielokulturowej i wielonarodowej stolicy Europy, Brukseli (21 kwietnia, godzina 20:00) Po seansie z widzami połączy się autorka filmu - włoska Reżyserka Maria Tarantino. Tego samego wieczora w klubie festiwalowym MIASTOmovie, Bułce z Masłem przy Placu Solnym, otwarta zostanie Wystawa "Ilumiasto". Autorzy prezentowanych prac to grupa, która poznały się na organizowanych przez BWA Dizajn warsztatach ilustracyjnych w ramach Kopublikacji w 2015 roku, a same ilustracje mają być osobistym komentarzem na temat miejskiej tożsamości.

Zwiastun filmu "Our City": https://vimeo.com/110640121

Przez cały tydzień w przestrzeni Wrocławia szukać można "Ciała Obcego" - Rzeżby Stworzonek na potrzeby sceny artystycznej MIASTOmovie przez Annę Bujak, eksplorującej napięcie między „swoim” a „obcym”, „znanym” i „nieznanym”. Instalacja wyrosła już przy jednej z wrocławskich ulic, na razie nie zdradzamy jednak jej lokalizacji - wszystko po to, by każdy odbiorca osobiście mógł doświadczyć zderzenia z nowym elementem miasta.

Z pełnym programem 4. MIASTOmovie zapoznać się można na stronie MIASTOmovie.pl. Na MIASTOmovie zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa. Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

MiastoMovie 20_04_Kraina_Pałaców_02 20_04_Kraina_pałaców_01 21_04_Our_City 21_04_Our_City2 23_04_slums1 23_04_slums5

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail