Zgłoś uwagę

48 Hour Film Project: Wrocław

4–18 czerwca 2016
Kino Nowe Horyzonty


Konkurs jest szansą zarówno dla profesjonalistów i amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Twórcy biorą udział w warsztatach, piszą scenariusz, a następnie kręcą film (od 4 do 7 minut).

Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i z niewielkimi środkami. Formuła ta sprawia, że jest to konkurs nie tylko dla reżyserów czy aktorów, ale też dla producentów filmowych. Udział w projekcie daje szansę twórcom filmowym na zaistnienie na arenie międzynarodowej. Nakręcone podczas edycji 48HFP Wrocław pokazywane są na prestiżowych festiwalach w Polsce i zagranicą.
Krótka historia 48HFP:
W maju 2001 roku producent Mark Ruppert z Waszyngtonu wpadł na szalony pomysł, aby spróbować nakręcić film w 48 godzin. Do pomysłu przekonał znajomych filmowców, którzy stworzyli własne ekipy i dołączyli do eksperymentu. W ciągu 14 lat istnienia 48 Hour Film Project stał się liczącą imprezą o międzynarodowym zasięgu. Do tej pory w miastach na całym świecie odbyło się ponad 900 konkursów, co daje imponujący wynik ponad 25 500 filmów stworzonych przez około 385 000 osób!

Organizatorzy: Fundacja Przestrzeń Filmowa, Wrocławska Fundacja Filmowa
więcej pod adresem: www.48hfppoland.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

film-1450182947

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail