Zgłoś uwagę

Już dziś wyruszamy w filmową podróż z Bike Days!

Już dzisiaj startuje największy festiwal filmów rowerowych w Polsce. RISING FROM ASHES o rwandyjskiej drużynie kolarskiej z narracją Foresta Whitakera otworzy 5. BIKE DAYS w czwartek 8 czerwca o 20:00. Ponadto na ekranie m.in. nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film ROWER Z PEKINU, premierowy TOUR o kobiecym Tour de Pologne oraz polski BYĆ WILKIEM o wielkiej sile, determinacj i pasji. Festiwal potrwa do 11 czerwca i zakończy się plenerowym pokazem filmu na wrocławskim Welodromie. Pełny program: www.bikedays.pl.

W programie znalazły się produkcje dokumentalne, fabuły, krótkie metraże i animacje dla dzieci. Harmonogram obejmuje 22 filmy w kilku blokach tematycznych i wydarzeniach specjalnych. Przegląd otworzy unikatowy RISING FROM ASHES o rwandyjskiej drużynie kolarskiej z narracją Foresta Whitakera. Wyświetlony na taśmie 35 mm, nagrodzony w 2001 roku Srebrnym Niedźwiedziem ROWER Z PEKINU Xiaoshuai Wanga, określany mianem „chińskich ZŁODZIEI ROWERÓW Vittorio De Siki, spuentuje festiwal w niedzielę wieczorem. Zaplanowano także kilka premier, w tym pierwszy film o pierwszym Tour de Pologne kobiet – TOUR z udziałem producentek i bohaterek, zawodowych kolarek z grupy MAT ATOM. Zamknięciem wydarzenia będzie zaś darmowy pokaz hiszpańskiego MAYBE DIE na wielkim ekranie pośrodku wrocławskiego toru kolarskiego.

Pokaz plenerowy odbędzie się w ramach PIKNIKU NA WELODROMIE 11 czerwca przy ulicy Żmigrodzkiej we Wrocławiu. W programie komentowane na żywo zawody kolarskie, wypożyczalnia rowerów torowych dla chętnych śmiałków, zawody dla dzieci, strefa foodtrucków, otwarty warsztat sitodruku i inne atrakcje.

Podczas BIKE DAYS po raz trzeci odbędzie się konkurs filmowy „Platforma Filmów Rowerowych”. – Dokument, fabuła, krótki metraż, animacja – nie nakładamy żadnych ograniczeń w zakresie formy. Ważne, aby film nie przekroczył 15 minut. Przysyłajcie filmy – mówią organizatorzy. Wybrane produkcje pokazane zostaną w Kinie Nowe Horyzonty w sobotę 10 czerwca gdzie jury wybierze zwycięzcę. Drugą nagrodę przyzna publiczność. Zgłaszanie filmów odbywa się poprzez formularz na stronie organizatora bikedays.pl/platforma.

 

Więcej informacji: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bike Days 5. Bike Days (2) 5. Bike Days (3) 5. Bike Days (1)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail