Zgłoś uwagę

500 nagród kulturalnych z okazji 500 dni do Europejskiej Stolicy Kultury 2016

slajder

Z okazji 500 dni do początku Europejskiej Stolicy Kultury 2016 we Wrocławiu rusza akcja „500 nagród kulturalnych na 500 dni do ESK”. W ramach licznych konkursów do wygrania będą m. in. elektroniczne czytniki książek, bilety na wydarzenia kulturalne, książki oraz vouchery na projekty specjalne.

Wśród nagród znalazły się m. in. bilety na wydarzenia zaplanowane na lata 2015 i 2016. Fani teatru będą mogli zdobyć wejściówki na najbliższą edycję festiwalu Dialog, melomani na gale jazzu dwóch najbliższych edycji Jazzu nad Odrą, a entuzjaści opery na Zarzuelę, superprodukcję Opery Wrocławskiej, która odbędzie się w czerwcu 2016 r. na Stadionie Wrocław. Nagrodą specjalną będzie również podwójne zaproszenie na galę wręczenia Europejskich Nagród Filmowych, która odbędzie się we Wrocławiu 3 grudnia 2016 r.

VoucherW puli nagród znalazły się także bilety na aktualne wydarzenia m.in. megawidowisko operowe „Rigoletto”, spektakle teatralne grane we wrocławskich teatrach (Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr Lalek), kilkadziesiąt wejściówek na koncerty w ramach festiwalu Wratislavia Cantans, vouchery do Kina Nowe Horyzonty. Ale bilety to nie jedyne upominki, które zostaną rozdane z okazji "500 dni do ESK 2016", wśród znalazło się także kilkadziesiąt książek i albumów, wydanych m.in. przez Akademię Sztuk Pięknych, czy komiksy wydawane przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”.  

W ramach konkursów organizowanych z okazji 500 dni do Europejskiej Stolicy Kultury chcemy pokazać proces przygotowań oraz sposoby na włączenie się w ESK. Niektóre z nagród wskazują w którą stronę zmierza program artystyczny przygotowywany przez kuratorów. Inne prezentują bogactwo aktualnej oferty kulturalnej miasta – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Odpowiedzi na pytania można szukać m. in. w broszurze ABC Europejskiej Stolicy Kultury, która była dystrybuowana wśród wrocławian w czerwcu br. na 550 dni przed początkiem ESK 2016.

Konkursy odbywają się w mediach tradycyjnych, internetowych oraz na profilach miasta oraz Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 na portalach społecznościowych.

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail