Zgłoś uwagę

6. sezon Polish Cinema for Beginners już od 3 marca

3 marca rozpoczyna się 6. sezon Polish Cinema for Beginners - cyklu prezentującego selekcję najciekawszych polskich filmów z angielskimi napisami, organizowanego przez Wrocławską Fundację Filmową we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty.

Projekt jest częścią programu ​​Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

To pierwszy w skali całego kraju program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do odbiorców obcojęzycznych, którzy często nie mieli wcześniej okazji poznać największych arcydzieł polskiej kinematografii, ale i kultowych klasyków naszej popkultury. Pokazy Polish Cinema for Beginners poprzedzone są zawsze wprowadzeniem eksperta, przybliżającym tematykę i kontekst filmu, a podsumowane dyskusją, w której widzowie mogą rozwiać wątpliwości lub po prostu porozmawiać o tym, co z tego, co zobaczyli na ekranie, przypadło im do gustu, a co nie. Podczas poprzednich edycji międzynarodowa publiczność zobaczyła m.in. "Matkę Joannę od Aniołów" Jerzego Kawalerowicza, "Człowieka z marmuru" Andrzeja Wajdy, "Rewers" Borysa Lankosza czy „W ciemności” Agnieszki Holland.

Z okazji 6. odsłony Polish Cinema for Beginners podkręcamy głośność - w programie nadchodzącej edycji znalazły się tylko prawdziwe "evergreeny" naszej kinematografii, najbardziej interesujące polskie filmy muzyczne. Playlista oznaczona numerem sześć na pewno nie będzie nudna: na ścieżkach dźwiękowych obrazów, które tej wiosny zobaczą widzowie, znajdziemy tak hip-hop z katowickich blokowisk ("Jesteś bogiem" Leszka Dawida), jak i "muzykę chodnikową" rozbrzmiewającą jak kraj długi i szeroki w nadwiślańskich dyskotekach ("Disco Polo" Macieja Bochniaka), piosenki legendarnej piątki z Liverpoolu rozbrzmiewające gdzieś na prowincji komunistycznej Polski ("Yesterday" Radosława Piwowarskiego) i śpiew, co prawda współczesnych i musicalowych, ale wciąż śmiertelnie niebezpiecznych syren ("Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej). Finałem sezonu będzie spotkanie z kultową kolaboracją artystyczną Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Komedy - niezwykle pięknym, przesyconym jazzem filmem "Niewinni czarodzieje".

6. edycja Polish Cinema wystartuje 3 marca i rozbrzmiewać będzie w Kinie Nowe Horyzonty co dwa tygodnie aż do 28 kwietnia.

Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie: T U T A J 

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema.

Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Polish Cinema for Beginners

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail