Zgłoś uwagę

9. Polish Cinema for Beginners w październiku

Z początkiem października startuje kolejny sezon Polish Cinema for Beginners – cyklu projekcji filmowych i dyskusji, który już od 5 lat przybliża najciekawsze dzieła polskiego kina mieszkańcom Wrocławia. Podczas 9. edycji zobaczymy, jak polscy filmowcy widzą zagranicę.

9. odsłona nagrodzonego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej projektu potrwa od 5 października do 7 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty. Całość, jak zawsze, odbywa się w języku angielskim, aby wszyscy wrocławianie – bez względu na to, skąd pochodzą – mogli poznać polską kulturę, obyczajowość, historię. Pomogą w tym wyjątkowi goście: twórcy filmowi, którzy po raz kolejny towarzyszyć będą widzom w podróży śladami polskiego filmu. Wiosną 2017 roku Polish Cinema for Beginners prezentowało międzynarodowej widowni filmowe portrety polskich miast – od Łodzi, przez Wrocław, po Poznań. Tym razem - pod hasłem "Poland Abroad" - zaprezentuje 5 filmów, które ułożą się w podróż szlakami polskiego kina po świecie. Od Wajdy do Polańskiego, przyjrzymy się temu, jak twórcy z Polski odnajdują się w międzynarodowych kinematografiach i tam opisują świat.

Przegląd otworzy zrekonstruowany cyfrowo, zrealizowany we Francji "Danton" wielkiego Andrzeja Wajdy z pamiętną, tytułową rolą Gerarda Depardieu. Na zakończenie zaś historia brytyjskiego premiera w reżyserii najbardziej światowego z polskich twórców Romana Polańskiego, "Autor widmo", ze wspaniałym pojedynkiem aktorskim Pierce'a Brosnana i Ewana McGregora. W międzyczasie przyjrzymy się temu, jak opowiadają świat filmowcy młodszego pokolenia: losy polskiej rodziny w Szwecji przybliży "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego, a wyjątkowy portret stolicy Portugalii zobaczymy w "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego. Przeniesiemy się także do USA, gdzie Lech Majewski zrealizował swój poetycki film "Ewangelia wg Harry'ego" z pierwszą ważną rolą Viggo Mortensena.

Pokaz otwarcia 9. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 5 października o godzinie 20:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa.

Do zobaczenia w kinie!


polishcinema.com.pl/

fb.com/polishcinema/
instagram.com/polishcinema/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Autor widmo_reż. Roman Polański (1) Obce niebo_reż. Dariusz Gajewski Danton_reż. Andrzej Wajda

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail