Zgłoś uwagę

9. WROsound Festival - poznaj program godzinowy

Już za tydzień, 1 grudnia, startuje WROsound Festival – jeden z najważniejszych wrocławskich festiwali muzyki elektronicznej. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godzinie 20:00 koncertem grupy Żółć. W programie imprezy znajdują się też m.in.: Meeting by Chance, Addison Groove, Kroki, Lone i Coals. Kuratorem dwudniowej imprezy jest Marcin Cichy z grupy Skalpel. Bilety i karnety w sprzedaży.

PROGRAM 9. WROsound Festival

1.12
20:00–21:00 ŻÓŁĆ [PL] sala kameralna
21:30–22:30 KROKI [PL] sala teatralna
23:00–00:00 MEETING BY CHANCE [PL] sala kameralna
00:00–1:00 CLUB ALPINO [PL] klub Autograf
00:30–2:00 ALEX SMOKE [UK] sala kameralna
2:15–… LONE [UK] sala kameralna

2.12
20:00–21:00 NORMAL BIAS [PL] sala kameralna
21:30–22:30 COALS [PL] sala teatralna
23:00–00:00 LONG ARM [RU] sala kameralna
00:00–1:00 YEAH BUT NO [DE] klub Autograf
00:30–1:15 JANKA [PL] sala kameralna
1:45–… ADDISON GROOVE [UK] sala kameralna

Festiwal otworzy występ wrocławskiego zespołu Żółć. Młodzi muzycy zagrają na WROsoundzie jeden ze swoich pierwszych koncertów. Z kolei o godzinie 21:30 na sali teatralnej wystąpią Kroki – panowie poszerzają skład specjalnie na festiwal, a niedługo wchodzą do studia nagrywać kolejne wydawnictwo. W piątek na sali kameralnej wystąpi kurator tegorocznej edycji, Marcin Cichy. Artysta zaprezentuje nowy materiał swojego solowego projektu – Meeting by Chance, który wkrótce wydany zostanie przez jedną z najstarszych alternatywnych wytwórni R&S Records. W ramach showcase’u brytyjskiej oficyny zagra też Alex Smoke, twórca m.in. melancholijnego longplaya „Love Over Will”. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża Club Alpino, projekt wrocławianina Marka Jeżyny. Muzyk zaprezentuje materiał ze swoich obu albumów, „Woouldy” i „Tunga”, a także zupełnie nowe kompozycje. Na zakończenie pierwszego dnia atmosferę na sali kameralnej rozgrzeje Lone. Brytyjczyk, który również występuje w ramach R&S Showcase, z pewnością porwie do tańca uczestników festiwalu.

W sobotni wieczór, po raz pierwszy we Wrocławiu wystąpi dubowy Normal Bias, a na sali teatralnej zagra mający za sobą udaną trasę zagraniczną, śląski duet Coals. Artyści przyjeżdżają na WROsound ze swoim debiutanckim albumem „Tamagochi”. O godzinie 23:00 na sali kameralnej pojawi się Rosjanin Long Arm, który przywoła do Impartu elektroniczny puls Wschodu. Po północy odkryć będzie można tajemnicę enigmatycznego składu Janka – to premiera projektu, który zadebiutuje EPką jeszcze tej zimy. Kolejną festiwalową nowością będzie koncert niemieckiego zespołu Yeah but no, który zagra na scenie w klubie Autograf. Na zakończenie 9. edycji WROsoundu wystąpi Addison Groove, brytyjska ikona muzyki bass i twórca „Footcrab” - jednego z najlepszych kawałków ostatniej dekady.

Bilety w sprzedaży
1 i 2 grudnia Impart zamieni się w wypełnioną niecodziennymi brzmieniami przestrzeń klubową z trzema scenami i chillout roomem. Bilety na jeden z festiwalowych dni i karnety na cały festiwal dostępne są w przedsprzedaży w limitowanej puli w cenie 30 zł za dzień i 50 zł za karnet. Po jej wyczerpaniu odpowiednio – 40 i 60 zł. W czasie imprezy wejście na koncerty kosztować będzie 50 (1 dzień) i 80 zł (karnet).

Więcej informacji: www.wrosound.com | www.fb.com/WROsound

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wrosound_meeting_by_chance-17482 9 WROsound Festival_lineup_grafika Alex Smoke_Konx (2) COALS_fot_Maciej Gapiński Żółć_mat zespołu 9 WROsound Festival_plakat

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail