A-i-R Wro: Mira Gáberová – prezentacja podczas Night Media Lab

Dziś o 19:00 zapraszamy do Centrum Technologii Audiowizualnych na prezentację efektów dwumiesięcznej rezydencji artystycznej Miry Gáberovej, słowackiej artystki multimedialnej i performerki. Wydarzenie będzie miało miejsce w ramach trzeciej edycji Night Media Lab – święta dla miłośników sztuki nowych mediów. Podczas dwumiesięcznego pobytu w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro / Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 Gáberová pracowała nad swoim projektem multimedialnym „Videotime”.

Mira Gáberová to absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Bratysławie, w pracy twórczej zajmująca się sztuką video, fotografią i rysunkiem; jest także autorką instalacji multimedialnych. Tworząc „Videotime”  przyświecał jej cel dekonstrukcji języka samego medium, jakim jest video, a podczas realizacji projektu miała okazję korzystać z nowoczesnego sprzętu dostępnego we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych.

Rezydencja Miry Gáberovej została zrealizowana we współpracy z programem K.A.I.R. Kosice Artist in Residence.

O Programie A-i-R Wro

A-i-R Wro to wieloletni i interdyscyplinarny program rezydencji artystycznych prowadzony w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem, w oparciu o współpracę partnerów lokalnych i zagranicznych, jest stworzenie międzynarodowej platformy, która umożliwi artystom, kuratorom, animatorom, menedżerom, organizacjom i instytucjom współdziałanie oraz wymianę doświadczeń, praktyk, pomysłów i wiedzy. Ponadto, Program A-i-R Wro ma służyć promocji artystów, wesprzeć ich rozwój i mobilność, a także ułatwić tworzenie więzi kulturalnych ponad granicami.

Więcej szczegółów na stronie: www.wroclaw2016.strefakultury.pl/rezydencje

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mira Gaberova Mira_Gáberová_plakat_rs