Zgłoś uwagę

ABRACADABRA! Czyli co artyści wiedzą o współpracy?

Samotne planety? Już nie. Na co dzień biorą sprawy w swoje ręce, otwierając własne galerie i inne przestrzenie do realizacji projektów. Twórcy niezależnych inicjatyw artystycznych z całej Europy spotkają się we Wrocławiu, by porozmawiać o przyszłości. I pokazać, że wiedzą, czym jest współpraca. Zapraszają Sztuki Wizualne Europejskiej Stolicy Kultury i AIM Network.

AIM (Artists’ Initiatives’ Meetings) to sieć inicjatyw artystycznych łączących działania edukacyjne z wystawienniczymi z 11 krajów europejskich: Bułgarii, Danii, Finlandii, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii. To także opowieść o sztuce rozwijajacej się w wielu światach.

KULISY KULTURY: O POCHWALE WSPÓŁPRACY
Abracadabra. Politics of collaboration to wystawa - sprowadzona do wrocławskiej Barbary w ramach Europejskiej Stolicy Kultury - prezentująca prace artystów indywidualnych, którzy w swojej praktyce przyjmują postawę mocno opartą na współpracy. Jest owocem wielu lat wzajemnych związków, budowanych przez liczne spotkania, wystawy i konferencje. Wyzwanie, jakim jest zaprezentowanie prac w miejscu o bardzo szczególnej architekturze wnętrza, zainspirowała artystów do kolektywnego procesu kuratorskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 maja br. (sobota) o godz. 18:00 jako jedno z wydarzeń towarzyszących wrocławskiej Nocy Muzeów. Wstęp wolny.

KROK W PRZYSZŁOŚĆ…

… I dzień wstecz. 13 maja br. przedstawiciele inicjatyw artystycznych z całej Europy będą wspólnie dyskutować o możliwościach, ograniczeniach i wyzwaniach, które przed nimi stoją. O godz. 14:00 rozpocznie się seminarium eksperckie środowisk twórczych poświęcone planom współpracy międzynarodowej.  O godz. 16:00 wystartuje zaś dyskusja z udziałem publiczności. Organizatorzy zapraszają do rozmowy m.in. o tendencjach izolacyjnych w Europie, ograniczaniu funduszy na działalność niezależną i dostępnie do przestrzeni publicznej. Wstęp wolny.

Projekt jest częścią programu Sztuk Wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nordic Culture Point.
 

Sztuki wizualne w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 to wystawy, interwencje artystyczne w przestrzeni publicznej, międzypokoleniowe działania edukacyjne, warsztaty dla grup wykluczonych i samowykluczających się. To także współpraca środowiskowa we Wrocławiu, projekty artystów z całej Polski dedykowane przestrzeni publicznej stolicy Dolnego Śląska, a także dzieła największych międzynarodowych artystów prezentowane we współpracy z polskimi i europejskimi instytucjami kultury.

Kurator: Michał Bieniek                                                                                                                                   
Więcej informacji: http://www.wroclaw2016.strefakultury.pl/dzialania-esk-sztuki-wizualne / www.facebook.com/esksztukiwizualne

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

AIM_Kuechen Power 2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail