Zgłoś uwagę

Elżbieta Jabłońska / Kocham

„Adoracja ołbina” to specyficzny rodzaj obserwacji dziesięciu sąsiadujących ze sobą podwórek, przeprowadzony w pierwszej połowie lipca 2015 r. To wielogodzinne bycie i trwanie w konkretnej  przestrzeni, wnikliwa obserwacja terenu podwórek. Krajobraz podwórka został osadzony w konkretach: liczbach, przedmiotach, faktach. Przedstawienie słowno-liczbowe działa na wyobraźnię, rozszerza pole naszej percepcji, zaskakuje i obnaża materię.

  
Na podwórkach zarejestrowaliśmy znaczną ilość napisów na murach o charakterze antypolicyjnym, antysystemowym, abstrakcyjnym, ale również wiele o wydźwięku filozoficznym czy miłosnym. I właśnie te ostatnie stały się inspiracją do powstania na jednym z podwórek obiektu, którego istotną rolą jest użytkowość. słowo kocham, tak często funkcjonujące w przestrzeni miasta jako rodzaj manifestacji uczuć, stanęło w formie podświetlonej ławki. W ten sposób powstaje punkt w przestrzeni wspólnej, który nie tylko przez swoją konstrukcję, ale przede wszystkim treść, ma szansę chociaż na chwilę zaistnieć w świadomości mieszkańców.

Elżbieta Jabłońska zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, fotografią, instalacją oraz działaniami typu performance. Twórczość Elżbiety Jabłońskiej, często określana przez krytykę jako postfeministyczna. Artystka po prostu pomaga dostrzec to, co zazwyczaj niewidoczne, skrywane, trudne do zaakceptowania w społeczeństwie.


Miejsce: podwórko między ulicami: Jedności Narodowej, Żeromskiego i Daszyńskiego

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

wejście od podwórza IMG_9550 IMG_9557 IMG_9563 IMG_9566 adoracja_1_fot.alicjakielan-kopia adoracja_2_fot.alicjakielan-kopia

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail