Zgłoś uwagę

AIR Wro i Motel Spatie otwierają nabór na rezydencję w Arnhem

Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro i Motel Spatie otwierają nabór na rezydencję w Arnhem dla przedstawicieli środowisk artystycznych i kulturalnych z Wrocławia i Dolnego Śląska. Nabór w szczególności skierowany jest do artystów, kuratorów, animatorów, aktywistów, badaczy i teoretyków kultury miejskiej oraz osób związanych z niezależnymi ruchami miejskimi.

Motel Spatie jest przestrzenią rezydencyjną i projektową, która mieści się w centrum handlowym Presikhaaf i prowadzona jest we współpracy z kolektywem Locatie Spatie – lokalną i międzynarodową siecią przyjaciół. Celem Motel Spatie jest nadanie kształtu koncepcji „Autonomii Zaangażowanej” wspólnie z zaproszonymi artystami, wprowadzając ich w określony fizyczny i społeczny kontekst oraz wspierając w pracy nad nowymi projektami.

Claudia Schouten, inicjatorka i kuratorka Motelu Spatie, była w 2016 roku na rezydencji we Wrocławiu, w ramach współpracy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 z Centrum Sztuki Wro. Podczas swojej rezydencji Schouten pracowała nad próbą zdefiniowana swojej – często kolektywnej – praktyki kuratorskiej. W ramach badań zaprosiła do Wrocławia na sześć tygodni meksykańskiego artystę Erika Tlasecę, członka-założyciela kolektywu Cooperativa Crater Invertido, działającego w Mexico-City, który przez dwa miesiące był rezydentem w Motel Spatie. (więcej TUTAJ)

gospodarz: Motel Spatie, Arnhem [NL]

termin: październik/grudzień 2017 [4-6 tygodni]

miejsca: 1

nabór: 28.07-28.08.2017

wyniki: 4.09.2017

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Nabory na stornie AIR Wro: TUTAJ

W związku z charakterem naboru dostępne są jedynie w języku polskim.

AIR Wro na FB: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

motel-spatie-profilowe

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail