Zgłoś uwagę

AIR Wro: nabór na rezydencję w Dreźnie 2018

Biuro Wrocław 2016 w ramach Programu AIR Wro, GEH8 Art Space and Studios, Biuro Ochrony Zabytków i Dóbr Kultury w Dreźnie wspólnie ogłaszają nabór na rezydencję w GEH8 w Dreźnie dla kuratorów sztuki współczesnej lub artystów działających jako kuratorzy sztuki z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Ilość miejsc: 1

Pobyt w GEH8 możliwy jest dzięki współpracy dwóch miast partnerskich – Wrocławia i Drezna. Autor wybranej aplikacji odbędzie miesięczny pobyt w centrum Drezna, ściśle współpracując z GEH8 Art Space and Studios, dynamiczną inicjatywą artystyczną umożliwiającą rozwój w obszarze współczesnej sztuki i muzyki. Rezydencja stanowi część wymiany, w ramach którego w maju 2018 roku rezydencyjny we Wrocławiu zostanie umożliwiony kuratorowi z Drezna.

Kim jesteśmy?
Program AIR Wro pozostał we Wrocławiu po roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury w 2016. Jego głównym celem jest wspieranie mobilności oraz promocja działań osób zawodowo zajmujących się sztuką i kulturą z Wrocławia i Dolnego Śląska, zainteresowanych rozwojem międzynarodowych kontaktów kulturalnych.

GEH8 Art Space and Studios to dynamicznie rozwijająca się przestrzeń produkcji artystycznej i jej prezentacji, którą w 2007 roku założył kolektyw artystów niezależnych z Drezna w byłym terminalu kolejowo-kontenerowym. Od tego czasu GEH8 wciąż rozszerza profil swojej działalności, ugruntowując swoją pozycję w środowisku twórców niezależnych w Dreźnie, a także rozwijając wciąż sieć współpracy międzynarodowej.

Co oferujemy?
Miesięczny pobyt w Dreźnie (Niemcy).
Zakwaterowanie w Dreźnie.
Honorarium w wysokości 750,- Euro brutto.
200,- Euro na pokrycie kosztów podróży lub kosztów materiałów.

Wymagania:
Kuratorzy powinni posiadać dyplom ukończenia historii sztuki, historii mediów lub teorii mediów, nauk kulturoznawczych lub filmowych i wykazać się doświadczeniem kuratorskim. Artyści powinni posiadać dyplom z zakresu sztuk pięknych, sztuki mediów lub filmu i wykazać się doświadczeniem kuratorskim. Wymagana jest znajomość języka angielskiego.

Jak?
Zgłoszenie powinno zawierać CV (maks. 1 strona A4), portfolio lub dokumentację praktyki kuratorskiej oraz list motywacyjny z opisem planowanego projektu (maksymalnie 1-2 strony A4). Wszystkie dokumenty należy składać w języku angielskim.
Dokumenty należy połączyć w plik PDF, zawierający wszystkie niezbędne linki i hasła do materiałów publikowanych online (maksymalny rozmiar: 10 MB/DIN A4) i wysłać e-mailem na airwro@strefakultury.pl do dnia 31 stycznia 2018 roku. W temacie wiadomości należy wpisać imię i nazwisko oraz „GEH8”.

Kryteria oceny wniosków:
Jury złożone z członków Biura Wrocław 2016 przeanalizuje wszystkie otrzymane wnioski i wybierze pięciu kandydatów, których nazwiska zostaną przedstawione partnerom z Drezna. Ostateczna decyzja zapadnie w porozumieniu pomiędzy partneram z obu miast i zostanie opublikowana do 15 lutego 2018 r.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

GEH8 SOCIAL MEDIA

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail