Zgłoś uwagę

Akademia Miejskiego Ogrodnika: wykład "Zima w ogrodzie"

Nie masz „ręki” do kwiatów?  Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce? Warsztaty organizowane w Barbarze będą w sam raz dla Ciebie! Akademia Miejskiego Ogrodnika to nowy cykl wykładów i warsztatów związany z szeroko rozumianym ogrodnictwem miejskim. Wykład "Zima w ogrodzie" dotyczyć będzie praktycznych sposobów przygotowania ogrodu lub działki na zimę.

Dołączcie do Akademii Miejskiego Ogrodnika w BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura i stwórzcie własną dżunglę!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: sadzimy@wroclaw2016.pl (ilość miejsc ograniczona).

Autor koncepcji:
Filip Marek – rodowity Wrocławianin. Ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.


Następne spotkania:
16.11
 - Co gryzie twoją roślinę - WYKŁAD
Wykład dotyczy najczęściej występujących chorób i szkodników roślin doniczkowych. Każdy z uczestników może przynieść swoją roślinę a specjaliści ocenią jej stan zdrowia.

23.11 - Hokus pokus - WARSZTATY
Uczestnicy wykonają własnoręcznie naturalne eliksiry do pielęgnacji i ochrony przed chorobami i szkodnikami swoich roślinnych pupili.  Każdy uczestnik po zakończeniu otrzyma zrobiony przez siebie eliksir wraz z logo Akademii.

30.11 - Niech żyją kwiaty w wazonie - WYKŁAD
Wykład dotyczy praktycznych sposobów na przedłużenie życia kupionych kwiatów w kwiaciarni, aby jak najdłużej cieszyły nasze oko.

7.12 - Kwiatki z rabatki cz. I -  WARSZTATY
Warsztaty projektowania rabaty.

14.12 - Cuda wianki - WYKŁAD + WARSZTATY
Wykład dotyczy rodzajów świątecznych kompozycji oraz instruktażu jak zrobić je krok po kroku. Na warsztatach uczestnicy wykonają tradycyjne polskie dekoracje świąteczne – podłaźniczki.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kafel-miejski-ogrodnik-1508496428 zima-w-ogrodzie

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail