Zgłoś uwagę

Akademia Teatru Alternatywnego | Zjazd IX

25-29 maja 2016
Wrocław


Zjazd IX. Prowadzący: Arti Grabowski i Teatr Porywacze Ciał

„Dwuznacznie, cynicznie i poważnie”

Akademia Teatru Alternatywnego to projekt wszechstronnej, interdyscyplinarnej i nieformalnej edukacji teatralnej, której celem jest podniesienie kompetencji animacyjnych, artystycznych i kulturotwórczych liderów alternatywnych zespołów teatralnych, wzmocnienie ich motywacji do działania na rzecz środowisk lokalnych oraz dostarczenie praktycznych narzędzi i umiejętności w zakresie metod pracy z zespołem. 

Akademia ma za zadanie przygotować młodych twórców do bezpośredniego rozpoznawania swego potencjału twórczego oraz pogłębić umiejętność komunikowania stawianych sobie celów społecznych i artystycznych. 


Akademia Teatru Alternatywnego – realizowana w formie comiesięcznych, pięciodniowych zjazdów – to platforma rozwoju, wymiany doświadczeń oraz dialogu z mistrzami kilku pokoleń teatru niezależnego w Polsce. 

Wśród prowadzących znajdą się zarówno zespoły teatralne, m.in. Teatr ZAR, Teatr Chorea, Stella Polaris, Studium Teatralne, Teatr Ad Spectatores, Teatr Cinema, Teatr Krzyk, Teatr Porywacze Ciał, PRACOWNIA || ROSA, jak i wybitne osobowości teatru z Polski i zagranicy, m.in.: Leszek Bzdyl, Arti Grabowski, Jan Peszek, Tomasz Rodowicz, Oleh Stefan, Eugenio Barba, Savvas Stroumpos i Theodoros Terzopoulos. W ramach zajęć Akademii uczestnicy poznają autorskie metody pracy zaproszonych reżyserów i aktorów oraz różne tradycje i formy teatralne: od teatru antropologicznego, przez teatr fizyczny, tańca, społeczny, dokumentalny, uliczny, site-specific, lalkowy i teatr obiektu, po teatr klasyczny.

Akademia stanowi kontynuację Akademii Teatru Alternatywnego zrealizowanej w 2012 roku przez Teatr Brama w Goleniowie i Ośrodek Teatralny Kana w Szczecinie. 

Więcej informacji: http://www.grotowski-institute.art.pl/

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

teatr

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail