Zgłoś uwagę

Alchemia Światła – wielkie multimedialne widowisko

Tauron Dystrybucja wraz z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 i Narodowym Forum Muzyki prezentuje niepowtarzalne widowisko - Alchemię Światła. Taniec w powietrzu, trójwymiarowe i interaktywne animacje, wielopoziomowa scena, najwyższej klasy projektory multimedialne, dźwięk przestrzenny i główny bohater: budynek Narodowego Forum Muzyki –  to tylko zapowiedź wrażeń, jakie czekają widzów 3 i 4 września na Placu Wolności.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Alchemia Światła to unikalne w skali kraju interdyscyplinarne widowisko multimedialne. Łączy nowoczesne sztuki wizualne w postaci trójwymiarowego mappingu ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo. W tym roku opowie o sile muzyki, jej wpływie na kulturę i życie miasta, o różnorodności, mieszaniu się kultur, pasji, natchnieniu i przede wszystkim o wolności tworzenia. 

Każdy, kto 3 lub 4 września wybierze się przed budynek Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, może liczyć na sporą dawkę emocji. Będzie powietrzny taniec, transowe dźwięki bębnów i energetyczna choreografia. Budynek NFM i jego otoczenie przejdą zaskakujące metamorfozy, a nietuzinkowe animacje będą przeplatać się z muzyką i światłem.

Wielopoziomowa scena będzie wykorzystywana nie tylko przez muzyków, ale też akrobatów. W narrację widowiska, w której wezmą udział między innymi Jerzy Stuhr i Agata Buzek, zostaną również wplecione maszyny budowlane. Wśród wokalistów znajdą się Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Dominika Barabas oraz reprezentanci Wrocławia Natalia Lubrano i L.U.C. Warstwę muzyczną oraz wizualną zapewnią Zespół Kameralny pod kierownictwem Andrzeja Korzeniowskiego, zespół Wataha Drums, Krakowska Szkoła WuShu oraz Grupa Atelie. Prócz wokalistów i aktorów widowisko stworzy duża grupa artystyczna, w tym tancerze, akrobaci, parkurowcy i streetartowcy.

Głównym bohaterem widowiska będzie budynek Narodowego Forum Muzyki. Zaprojektowany na wzór pudła rezonansowego, będzie odgrywał rolę swoistej muzycznej maszyny, która uczy się rytmu i dźwięków od człowieka i w konsekwencji sama stara się tworzyć. Budynek-maszyna będzie przyjmować dźwięki, przetwarzać i „naśladować” wszystko, co się dzieje dookoła.

Po ubiegłorocznym sukcesie Alchemii Światła na Wawelu, gdzie przedstawione zostały legendy i podania wawelskie, w tym roku widzowie zgromadzeni na wrocławskim Placu Wolności, zobaczą całkiem nową odsłonę Alchemii. Będą uczestniczyć w opowieści o muzyce – jednym z najważniejszych przejawów ludzkiej kultury i filarze sztuki. Twórcy spektaklu chcą pokazać, że muzykę można nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć.

- Alchemia Światła to nasz autorski projekt, w którym w niekonwencjonalny sposób wykorzystujemy światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne. Celem projektu jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie, a także przedstawienie konkretnej historii, która łączy się z miejscem widowiska - mówi Marcin Marzyński z Tauron Dystrybucja.

Alchemia Światła 2016 to wspólny projekt Tauron Dystrybucja, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Narodowego Forum Muzyki. Spektakl we Wrocławiu będzie można zobaczyć dwukrotnie: 3 i 4 września o godz. 21.00. Wstęp jest wolny. Widowisko wyprodukuje firma Visualsupport.

Ubiegłoroczna Alchemia Światła została laureatem konkursów Top Event 2015, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną i zwyciężyła w rankingu Najwyższa Eventualność 2015. Pomysłodawcą i mecenasem wydarzenia jest firma Tauron Dystrybucja.

Szczegółowe informacje również na stronie www.alchemiaswiatla.pl, w jesiennym Informatorze Kulturalnym ESK Wrocław 2016 oraz w najnowszym, wrześniowo-październikowym 5 numerze Gazety ESK Wrocław 2016.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

alchemia światła alchemia-swiatla-0056 alchemia-swiatla-0068 logo Europejska Stolica Kultury logo NFM logo Tauron Dystrybucja logo Visual Alchemia Światła 2015 (8) Alchemia Światła 2015 Alchemia Światła 2015 (7) Alchemia Światła 2015 (4) Alchemia Światła 2015 (5) Alchemia Światła 2015 (6) dominika barabas agata buzek Grażyna Łobaszewska 1 Jerzy Stuhr urszula dudziak DSC_0299 DSC_0182 DSC_0300 DSC_0593 DSC_0710 DSC_0711c DSC_0712 DSC_0178

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail