Zgłoś uwagę

„Anatomia miłości” – pokaz filmu i dyskusja

Zapraszamy do Barbara: infopunkt / kawiarnia / kultura na przedostatni pokaz cyklu filmowego-dyskusyjnego, w którym próbujemy pokazać powojenną historię Wrocławia przez pryzmat filmów rozgrywających się w plenerach stolicy Dolnego Śląska. „Anatomia miłości” Romana Załuskiego opowiada historię burzliwego związku Ewy i Adama. Na uwagę zasługują kreacje Barbary Brylskiej oraz Jana Nowickiego, ale przede wszystkim zjawiskowe ujęcia Wrocławia z początku lat 70. Piękniejące miasto, pełne młodych ludzi, a w tle styl życia, który dużo bardziej przypomina zachodni kapitalizm niż siermiężny PRL.

O wizji miasta przedstawionej na ekranie, o wrocławskim „Manhattanie” i kolorowym życiu w rodzącej się metropolii kurator cyklu, Lech Moliński porozmawia z historykiem architektury, Krzysztofem Zientalem oraz socjolożką miasta, Katarzyną Kajdanek.

Zapraszamy 14 listopada od godziny 18:00 do Barbara: infopunkt / kawiarnia / kultura
Wstęp wolny!

Więcej o cyklu:
KINEMATOGRAF WROCŁAWSKI

Komu wiadomo, że to we Wrocławiu powstał pierwszy filmowy portret miasta w powojennym kinie polskim? Czy mieszkańcom znana jest fala filmów kryminalnych z lat 70., ukazująca stolicę Dolnego Śląska jako siedlisko zła i patologii? Czy wrocławianie wiedzą, że nie więcej niż pół wieku temu ich miasto doświadczyła epidemia czarnej ospy? Komu znany jest fakt, że Wrocław był nie tylko ważnym ośrodkiem tworzenia się Polskiej Szkoły Filmowej i Kina Moralnego Niepokoju, ale również centrum polskiego kina niezależnego na przełomie stuleci? Nasz cykl to powojenna historia miasta i historia wrocławskich filmów w jednym.

Kuratorem cyklu jest Lech Moliński - animator kultury i dziennikarz filmowy, związany z Wrocławską Fundacją Filmową i Fundacją na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

14.11
zakochani w mieście
„Anatomia miłości”, reż. Roman Załuski, Polska 1972, 88'

12.12
u nas na osiedlu
„Krew z nosa”, reż. Dominik Matwiejczyk, Polska 2004, 89'

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Kinemato_14.11_kafel kadr z filmu Anatomia Miłości (1) kadr z filmu Anatomia Miłości (2)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail