Zgłoś uwagę

Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy - wydarzenia towarzyszące

Do 31 października 2017 r. w Galerii Dworcowej prezentowana będzie wystawa polskiej i ukraińskiej sztuki współczesnej pt. "Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy". Składa się na nią ponad 60 dzieł autorstwa współczesnych artystów z Polski i Ukrainy, z których znaczna część powstała na przestrzeni ostatniej dekady. Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące wystawie!


Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy

Galeria Dworcowa – Dworzec Główny we Wrocławiu
22.09.2017 – 31.10.2017
Czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-19:00
Wstęp BEZPŁATNY


Od 22 września do 31 października 2017 w historycznych wnętrzach Galerii Dworcowej (Dworzec Główny we Wrocławiu) będą gościć prace polskich i ukraińskich artystów współczesnych. Realizacje 60 twórców skupiają się wokół problematyki pracy. Idea wystawy "Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy" została oparta na wieloznaczności pojęcia praca, które oznacza (między innymi) zarówno czynności zarobkowe, procesy twórcze, jak i fizycznie istniejące obiekty artystyczne, a także ich formy niezmaterializowane. Głównym celem projektu jest ukazanie niejednoznacznej relacji artysty i rynku sztuki w czasach kryzysu i konfliktów.

W ramach wystawy zostaną zorganizowane wydarzenia towarzyszące: oprowadzania kuratorskie oraz warsztaty plastyczne.


Warsztaty ceramiczne Fundacji OK.ART
I cześć – 7 października, godzina 13:00
Galeria Dworcowa (Dworzec Główny, 2 piętro)

II część – 21 października, godzina 13:00
Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej (ul. Roosevelta 5A)

Wstęp BEZPŁATNY


Fundacja OK. ART i Galeria Miejska we Wrocławiu zapraszają na dwuczęściowe warsztaty ceramiczne poświęcone wystawie „Art WORK”. Podczas pierwszego etapu zajęć uczestnicy stworzą formy z gliny, które następnie zostaną wypalone w piecu do ceramiki. Drugi etap warsztatów będzie polegał na szkliwieniu wypalonych form. Warsztaty będą prowadzone przez artystów współpracujących z Fundacją OK.ART (poziom podstawowy). W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci z opiekunem, młodzież, dorośli i seniorzy. Prosimy o mailowe zapisy na warsztaty (pod adresem biuro@galeriamiejska.pl).
Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy
Galeria Dworcowa – Dworzec Główny we Wrocławiu

25 października 2017, godzina 18:00

Współkuratorka wystawy "Art WORK/ PL-UA Artyści o pracy" Małgorzata Micuła  zaprasza 25 października o godzinie 18:00 na oprowadzanie po wystawie prezentowanej w Galerii Dworcowej. Podczas spotkania kuratorka opowie o koncepcji wystawy oraz wybranych pracach polskich i ukraińskich artystów biorących udział w projekcie. Oprowadzanie rozpocznie się pod info punktem Galerii Dworcowej (2 piętro).

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wystawie: TUTAJ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wystawa Art WORK Wystawa Art WORK -  widok ogólny (4) Wystawa Art WORK -  widok ogólny (3) Wystawa Art WORK -  widok ogólny (5) Wystawa Art WORK -  widok ogólny (2)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail