Zgłoś uwagę

BASK 2016 – WARSZTATY / WŁĄCZ SIĘ!

Zapraszamy wszystkich do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach BASK 2016. Podczas tegorocznej edycji Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej będzie można nauczyć się rysunku architektonicznego, przygotować wlepkę według własnego projektu, uszyć tkaniny, berety czy flagi inspirowane baskijskimi wzorami, spróbować swoich sił w kulturowej gymkhanie, poznać tradycyjne baskijskie tańce, a nawet zbudować bazę w ogrodzie. Na najmłodszych czekają warsztaty typograficzne. BASK 2016 startuje już 1 lipca w willi przy ul. Parkowej 1-3 we Wrocławiu.

CZYM JEST BASK?

BASK powstał jako platforma dialogu między Wrocławiem a San Sebastian, siostrzanymi Europejskimi Stolicami Kultury 2016. Przez 3 dni każdego lata, jedna z zapomnianych przestrzeni Wrocławia staje się centrum dialogu i odkrywania kultury baskijskiej. W tym roku spotykamy się przy ul. Parkowej 1-3 – w pięknej, poniemieckiej willi, otoczonej zielonym ogrodem.  Sercem projektu BASK jest cykl warsztatów prowadzonych przez polskich i baskijskich artystów, animatorów kultury i znawców baskijskiego obszaru kulturowego. Razem z uczestnikami wspólnie podejmą próby interpretacji kultury baskijskiej, jej sprzeczności i tajemnic, korzystając przy tym z różnorodnych narzędzi edukacyjnych i artystycznych.

Szczegółowy opis i terminy poszczególnych warsztatów dostępne są pod tym linkiem.


ZAPISY NA WARSZTATY

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wybranych warsztatach zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na adres bask@wroclaw2016.pl do 30 czerwca 2016 (poza warsztatem „G-R-A”, na który zgłoszenia należy przesyłać na 3d@bwa.wroc.pl, w treści podając imię, nazwisko i wiek dziecka; zapisy rozpoczynają się 27 czerwca 2016).

W tytule wiadomości należy wpisać nazwę wybranych warsztatów, a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona; obowiązuje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się na warsztaty poinformujemy drogą mailową lub telefonicznie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

BASK 2016 jest realizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i został dofinasowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

willa

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail