BASK – Otwarta Pracownia Kultury Baskijskiej rusza już dziś!

Na trzecią edycję Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK zapraszamy od 3 do 5 lipca. Będzie to ostatnia edycja bezpośrednio poprzedzającą przyjęcie przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jak będzie wyglądał rok, na który czekają mieszkańcy Wrocławia i San Sebastian? Czy jesteśmy odpowiednio przygotowani i co wydarzy się dalej?

Działania w Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej skupią się na tym, co może wydarzyć się jutro, którego perspektywa pełna jest marzeń i planów, ale nie jest wolna od obaw. Potencjalne scenariusze, mocno zakorzenione w teraźniejszości, zostaną rozwinięte podczas warsztatów kulinarnych, modowych, interwencji artystycznych dla dzieci i dorosłych. Fantazja o przyszłości będzie tematem sceny muzycznej oraz filmowej. Zaprosimy widzów do zapoznania się z efektami rezydencji goszczonych we Wrocławiu baskijskich artystów oraz polskich w San Sebastian. Wspólnie zastanowimy się jacy, jako mieszkańcy Europejskich Stolic Kultury, chcielibyśmy być.

Baskijscy i polscy twórcy tym razem spotkają się w tajemniczym ogrodzie Impartu.

Program i harmonogram tegorocznej edycji BASK’a, można znaleźć pod adresem: http://wroclaw2016.strefakultury.pl/bask/

bask logo