Zgłoś uwagę

Bezpłatne szkolenia dla kadr kultury: Prawo autorskie

Zapraszamy wszystkich pracowników instytucji kultury Wrocławia i Dolnego Śląska na bezpłatne szkolenie pt. „Nowelizacja ustawy o prawie autorskim”.

Szkolenie odbędzie się w środę, 15 czerwca, w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17. Szkolenie poprowadzi  mec. Joanna Lassota z Kancelarii Adwokackiej LASSOTA  I PARTNERZY.

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną zmiany w zakresie tzw. małej i dużej noweli ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, które są istotne z punktu widzenia działalności instytucji kultury. Omówione zostaną między innymi takie zagadnienia jak: nowy zakres dozwolonego użytku na cele edukacyjne, przywilej biblioteczny, nowy kształt prawa cytatu oraz nowości w postaci tzw. "quasi cytatów", a także zasady korzystania z utworów osieroconych i z utworów niedostępnych w obrocie handlowym. Przedstawiony zostanie również rewolucyjny wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 23 VI 2015 r. w zakresie konsekwencji naruszenia praw autorskich.

Po szkoleniu uczestnicy wiedzą m.in.:
· jakie zmiany w prawie autorskim przyniosła nowelizacja,
· jak adaptować zmiany w działalności instytucji kultury,
· co dla instytucji kultury oznaczają zmiany w zakresie dozwolonego użytku,

Szkolenie kierowane jest przede wszystkim do pracowników i dyrektorów instytucji kultury oraz innych podmiot prowadzących działalność kulturalną.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu proszę przesyłać do 13 czerwca na adres mailowy: piotr.stasiak@wroclaw2016.pl

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Szkolenia dla kadr kultury” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Szkolenie

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail