Zgłoś uwagę

Bibliopolis. Miasto Biblioteka

1 stycznia 2016 – 22 kwietnia 2017
Wrocław


Celem tego programu jest wprowadzenie książek w przestrzeń miejską i przeobrażenie miasta w wielką bibliotekę, w której słowa są codziennie wszechobecne, a czytanie modne. Projekt ten zakłada cały wachlarz działań na małą i dużą skalę, organizowanych przez instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Chcemy zaangażować do niego również mieszkańców, jak choćby w projekcie realizowanym w ramach Magazynu Materiałów Literackich „Cegła”. Przez cały rok 2016 kierowcy będą przyklejali na samochody fragmenty utworów poetyckich wydrukowane na naklejkach magnetycznych. Pojazdy zamienione w rozrzuconą kartotekę będą mijać się w mieście, tworząc wielki ruchomy poemat, słowa będą szukać się nawzajem, wzbudzając zainteresowanie i skupiając uwagę mieszkańców Wrocławia na literaturze.

W ramach tego programu zmienimy miasto, czytając wspólnie w domach i w przestrzeni publicznej, grawerując literaturę na czymkolwiek się da, spotykając się na rodzinnych piknikach literackich, wietrząc domowe biblioteki, wyświetlając literaturę na ścianach i w oknach, wymieniając książki, zrywając papierowe owoce z wierszami, drukując poezję na potwierdzeniach wypłaty gotówki z bankomatów i robiąc wiele jeszcze innych rzeczy, wspólnie, a przecież różnorodnie, otaczając się pięknem.

LITERACKI BUDŻET OBYWATELSKI

Kochasz literaturę? Martwisz się niskim poziomem czytelnictwa w swoim mieście? Masz pomysł na zwiększenie obecności słowa w przestrzeni Wrocławia? Pomożemy Ci go urzeczywistnić! 

Na początku 2016 roku zaprosimy Państwa do współpracy w zakresie realizacji założeń programowych Bibliopolis poprzez uruchomienie Literackiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie to program współfinansowania projektów promujących czytelnictwo i obecność książki w przestrzeni miasta. Najlepsze pomysły otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 5000 zł, pomoc przy realizacji, a także rozgłos jako część programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Na początku stycznia ogłoszony zostanie regulamin programu i rozpocznie się cykl spotkań informacyjnych w różnych punktach Wrocławia. Odbędą się dwa nabory wniosków:
7 marca 
7 czerwca

Więcej informacji na stronie: http://www.wroclaw2016.strefakultury.pl/lbo

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Dziedzina kuratorska - literatura

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail