Zgłoś uwagę

Bilety na 53. Jazz nad Odrą - ostatni dzwonek!

To już ostatni moment,  aby zaopatrzyć się w bilety na jeden z najlepszych festiwali jazzowych w Polsce. Dostępna jest jeszcze m.in. pula biletów na koncerty 27 i 28 kwietnia. W czwartek na scenie Impartu wystąpi amerykańska saksofonistka Tia Fuller, a dzień później wybitny perkusista Jeff Tain Watts. Na koncerty Raviego Coltrane’a czy Kendricka Scotta biletów już prawie nie ma.

► PROGRAM - JAZZ NAD ODRĄ 

27 kwietnia, czwartek
TIA FULLER TRIO

Amerykańska artystka, znana ze współpracy nie tylko z muzykami jazzowymi, ale także z gwiazdami pop formatu Beyonce, wystąpi w Polsce po raz pierwszy ze swoim trio. Fuller jest prawdziwą medialną osobowością, uwielbia kontakt z publicznością, pojawiła się też w kilku najważniejszych amerykańskich telewizyjnych show, a nawet zagrała koncert w Białym Domu przed prezydentem Barackiem Obamą. Muzykę ma we krwi - jako córka jazzowych muzyków (ojciec Fred – kontrabasista, mama Elthopia - wokalistka) od dziecka uczestniczyła w próbach zespołu rodziców i słuchała ich ulubieńców: Johna Coltrane’a, Sarah Vaughn czy Charliego Parkera. Fuller chętnie zapraszana jest do współpracy przez takie gwiazdy jak Geri Allen, Chaka Kahn, Jill Scott, Jay-Z, Pattie Labelle, Dionne Warwick, Erykah Badu czy Aretha Franklin. Grała także z orkiestrą znanego z 50. Jazzu nad Odrą trębacza, Jona Faddisa. W ankiecie krytyków Down Beatu w kategorii Rising Star zwyciężała trzykrotnie: jako alcistka i flecistka w roku 2013 i jako sopranistka w roku 2014.

TAKE SAX
Smulyan to gigant saksofonu barytonowego (od lat zajmuje 1. miejsce w kategorii saksofon barytonowy w rankingu pisma Down Beat). Projekt Take Sax jest kontynuacją niezwykłej, energetycznej trasy kwartetu Barona ze Smulyanem w grudniu ubiegłego roku. Do saksofonowego duetu dołączy słowacki alcista, Radovan Tariska, będący syntezą szaleństwa Eryka Dolphy’ego, nowoczesności Kenny’ego Garretta i spuścizny Charlesa Parkera. Barona, Smulyana i Tariskę łączy jedna muzyczna droga wytyczona przez bebop i jazz nowoczesny, prowadząca do indywidualnych i rozpoznawalnych brzmień każdego z nich.

► KUP BILET 

28 kwietnia, piątek
JEFF TAIN WATTS
Jeff „Tain” Watts to jazzowy innowator, jeden z najbardziej rozchwytywanych i cenionych perkusistów na świecie. Kariera muzyka kształtowała się przez lata w zespołach Wyntona i Branforda Marsalisów. Początkowo specjalizował się w perkusji klasycznej w Pittsburgh Duquesne University, gdzie był przede wszystkim timpanistą (muzyk grający na kotłach symfonicznych), później studiował w słynnej Berklee School of Music. W 1981 Jeff dołączył do Kwartetu Wyntona Marsalisa, z którym trzykrotnie został laureatem Grammy. Wyntona opuścił w roku 1988 i po współpracy z George’em Bensonem, Harry Connickiem Jr. i McCoyem Tynerem dołączył do Branford Marsalis Quartet, zdobywając wspólnie (1989) nagrodę Grammy za Heard You Twice the First Time and Contemporary Jazz. Jako aktor pojawił się w ważnej roli w filmie Mo’ Better Blues Spike’a Lee. 

WAW - NYC  MAREK NAPIÓRKOWSKI
W premierowym projekcie Marka Napiórkowskiego dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z Nowym Jorkiem - tętniącą życiem stolicą jazzu i współczesnej sztuki. Kompozycje stworzone specjalnie na tę okazję dają doświadczonym improwizatorom możliwość pełnego interakcji muzykowania. Europejski koncept harmoniczny łączy się z kulturą rytmu kolebki jazzu i kubańską żarliwością. Na potrzeby festiwalu nazwa projektu została rozwinięta i funkcjonuje jako WROCLAW – NEW YORK & CUBA. Marek Napiórkowski przez wiele lat związany był bowiem muzycznie z Wrocławiem, a pianista Manuel Valera, obecnie nowojorczyk, pochodzi z Kuby.

► KUP BILET

► INFORMACJA O BILETACH I PUNKTACH DYSTRYBUCJI 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Skicki Skiuk - laureaci konkursu na indywidualność JnO 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail