Bilety na koncert Andrea Bocellego już w sprzedaży

BO 2014-04-27 EXPO MILANO

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert Andrea Bocellego na Stadionie Wrocław. Koncert słynnego włoskiego tenora 19 czerwca (godz. 20.30) będzie jednym z elementów multimedialnego widowiska, podczas którego dojdzie do pierwszej odsłony programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety na trybuny stadionu (miejsca nienumerowane upoważniające do zajęcia dowolnego miejsca w obrębie danego sektora) kosztują w zależności od sektora 40, 50 i 60 złotych, a na płytę stadionu (miejsca siedzące numerowane) – 60 złotych.

Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. Aby nabyć bilet w tej strefie, prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilety dla osoba niepełnosprawnej (wraz z opiekunem) kosztują 40 złotych.

Bilety są do nabycia wyłącznie na www.biletin.pl i www.eventim.pl oraz w salonach Empik, Media Markt, Saturn w całej Polsce. Oto pełna lista punktów sprzedaży. Sprzedaż biletów poprzez inne sieci dystrybucyjne lub portale internetowe jest nieautoryzowana przez organizatora. Organizator podkreśla, że cena biletów się nie zmieni, a zakup biletu poprzez nieautoryzowaną sieć może narazić kupującego na próbę oszustwa.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

- „To będzie niezwykłe wydarzenie dla Wrocławia i bardzo się cieszymy, że podczas niego wystąpi najsłynniejszy artysta operowy na świecie” – mówi Michał Pryszczewski, producent koncertu z Biura Europejskiej Stolicy Kultury 2016. – „Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych ale zwracamy uwagę na ceny biletów, które będą dostępne praktycznie dla każdego. Dochodzą do nas sygnały, że w sieci już pojawiły się nieuczciwe, znacznie droższe oferty. Podkreślamy więc, że najdroższe bilety kosztują 60 złotych i droższe nie będą oraz że na stadionie jest 30 tysięcy miejsc” – wyjaśniają pracownicy Biura ESK 2016, które jest organizatorem koncertu.

Andrea Bocelli i Weekend Pełen Kultury

Przypominamy, że koncert Andrea Bocellego jest częścią Weekendu Pełnego Kultury (19 – 21 czerwca 2015), który będzie zapowiedzią i prologiem tego, co się wydarzy w roku 2016 we Wrocławiu.  W piątek, sobotę i niedzielę, dokładnie pół roku przed inauguracją ESK, zobaczymy cały Wrocław tętniący kulturą (pierwsza odsłona programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, koncert Andrea Bocellego, finał programu „Mosty”, czyli 26 wydarzeń na wrocławskich mostach).

Andrea Bocelli – włoski śpiewak, tenor, kompozytor oraz producent muzyczny. Zrobił karierę w świecie muzyki poważnej i rozrywkowej – jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu. Sprzedał 80 milionów płyt, a jego koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów. Występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał dla papieża Benedykta XVI i królowej Elżbiety II. Celine Dion, jego przyjaciółka i sceniczna partnerka mówi: Gdyby Bóg mógł śpiewać, jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrea Bocelli. Wpływ na jego charakter i osobowość wywarło toskańskie życie rodzinne oraz kultura i tradycje regionu. Dziecięca fascynacja operą, podsycana starymi audycjami radiowymi i zachętami najbliższych, z czasem przerodziła się w silną dorosłą ambicję. Stał się światową gwiazdą ze swoim charakterystycznym i oryginalnym, nowym stylem muzycznym,  o którym wcześniej w ogóle nie słyszano. Klasyczny repertuar Bocelliego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej – to prawdziwy precedens. Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego miejsca w świecie muzyki. „To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć” – mówi Andrea Bocelli.