Zgłoś uwagę

mikroGRANTY ESK 2016 to program współorganizacji projektów, w którym każdy może zrealizować swój pomysł na działania ze wszystkich dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz wszystkie inne o charakterze kulturotwórczym.  Zostały już tylko dwa dni na złożenie wniosków w naborze. Nie zwlekajcie!

Mamy przyjemność ogłosić kolejny nabór wychodzący dla przedstawicieli środowisk kulturalnych, artystycznych i akademickich z Wrocławia i Dolnego Śląska. Kierunek Berlin.

Mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Ołbina i nie tylko na podwórkowy pokaz filmowy z muzyką na żywo oraz spacer podwórkowy po nieznanych zakątkach wrocławskiego Ołbina. Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

W 14. edycji mikroGRANTÓW, przesłaliście do nas 59 pomysłów działań na otwartych przestrzeniach Wrocławia! W najbliższych dniach Zespół mikroGRANTÓW będzie pracował nad oceną formalną. Następnie wszystkie inicjatywy zostaną przekazane do dwuetapowej oceny komisji. Wyniki ogłosimy przed 7 lipca.

Wystawa, prezentująca niezwykłą twórczość Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects, przygotowana przez Alliance for Architectural Modernity z Tajwanu została po raz pierwszy zaprezentowana w 2016 roku w Muzeum Alvara Aalto w Helsinkach. Wernisaż odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00. Wystawa potrwa do 27 sierpnia 2017 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

15. edycja Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się w nieczynnym od wielu lat, modernistycznym budynku Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, zaprojektowanym w 1964 roku przez Krystynę i Mariana Barskich. Otwarcie nastąpi 23 czerwca 2017 o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Dziś otwieramy kolejny nabór w ramach AIR Wro, tym razem na Maltę, gdzie zlokalizowana jest Valletta – Europejska Stolica Kultury w 2018 roku.

Nabór trwać będzie dokładnie miesiąc (od 19.06 do 19.07) i skierowany jest do artystów wizualnych, architektów, urbanistów, projektantów, aktywistów miejskich, teoretyków miast, przedstawicieli ruchów miejskich oraz animatorów kulturalnych.

 „Naprzód! Ale dokąd?” to hasło tegorocznej, 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Święto współczesnego teatru odbędzie się w dniach 14-21 października. Z przyjemnością informujemy o nowym terminie konferencji prasowej, na której przedstawiony zostanie program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog - Wrocław.

Spotkanie odbędzie się w środę, 5 lipca, o godzinie 12:00 w Barbarze (Świdnicka 8b). Konferencja jest otwarta.

Z początkiem lata Pracownia przy Komuny Paryskiej 45 zaprasza dużych i małych mieszkańców Przedmieścia Oławskiego. W Sąsiedzki Czwartek (22 czerwca) naszym gościem będzie Karolina Mróz, prezeska fundacji Dom Pokoju, która opowie o funkcjonowaniu organizacji pozarządowych we Wrocławiu - jak wygląda rzeczywistość NGO-osów, jakie wyzwania stoją przed stowarzyszeniami, co mogą zrobić dla mieszkańców? 

Podczas pierwszego koncertu festiwalu organowego Non Sola Scripta usłyszeliśmy piękny koncert Winfrieda Böniga – organisty tytularnego Katedry św. Piotra i Najświętszej Maryi Panny w Kolonii oraz pokaz umiejętności utalentowanych trębaczy młodego pokolenia z Wratislavia Trumpet Consort. W składzie: Igor Cecocho, Paweł Spychała, Seweryn Wróbel i Aleksander Zalewski.

Przedpremierowe pokazy nowatorskiego filmu Doroty Kobieli i Hugha Welchmana "Twój Vincent" znalazły się w programie 17.MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się już 3 sierpnia we Wrocławiu. Pierwszy na świecie film animowany wyprodukowany techniką farby olejnej "Loving Vincent" swą premierę światową miał 13 czerwca na Annecy International Film Festival.

Ruszyło głosowanie internetowe 14. Edycji. – specjalnej!  Od 12 do 18 lipca wrocławianie i wrocławianki mogą wybrać dwa projekty, które trafią do zwycięskiej jedenastki projektów realizowanych w ramach specjalnej, zielonej 14. Edycji mikroGRANTÓW ESK WROCŁAW 2016.

W najbliższą niedzielę 16 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na trzeci koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego NON SOLA SCRIPTA. W niedzielny wieczór, w Kościele Świętego Krzyża zagrają Jakub Stefek, pochodzący ze Szczecina organista młodego pokolenia wraz z zespołem Vocal Varshe. Muzycznym żywiołem tego znakomitego trio wokalnego są wykonywane w trzech językach (hebrajski, jidysz i ladino), liturgiczne i świeckie pieśni żydowskie. Muzyczna współpraca pomiędzy artystami wypełni kościół niezwykłą, mistyczną atmosferą. Bilety na koncert już w sprzedaży

To pierwsza edycja Dnia Trójkąta - wielkiego święta Przedmieścia Oławskiego. Przez całą sobotę  2 września zapraszamy na bezpłatne wydarzenia kulturalne angażujące zarówno mieszkańców Trójkąta, jak i odwiedzających osiedle gości. Premierowa odsłona projektu organizowana jest w ramach programu Sąsiadujemy. 

Program Rezydencji Artystycznych AIR Wro i Motel Spatie otwierają nabór na rezydencję w Arnhem dla przedstawicieli środowisk artystycznych i kulturalnych z Wrocławia i Dolnego Śląska. Nabór w szczególności skierowany jest do artystów, kuratorów, animatorów, aktywistów, badaczy i teoretyków kultury miejskiej oraz osób związanych z niezależnymi ruchami miejskimi.

Po etapie negocjacji Komisja Konkursowa Wrocławskiego Programu Wydawniczego postanowiła o rozstrzygnięciu Naboru Dodatkowego na 2017 rok. Do Naboru Dodatkowego Wrocławskiego Programu Wydawniczego wydawcy zgłosili 21 projektów książek i czasopism. Po etapie oceny ekspertów Komisja Konkursowa zdecydowała o zaproponowaniu dofinansowania w formie koedycji 6 projektów. Po etapie negocjacji wszyscy wydawcy podjęli decyzję o publikacji swoich projektów w ramach Programu.

W najbliższą niedzielę odbędzie się drugi sierpniowy koncert w ramach Non Sola Scripta. Zagrają Jan van Mol i jego córka Sarah van Mol z Belgii  wielokrotnie nagradzany organista oraz doceniana w Europie sopranistka. Zaprezentują muzyczne efekty rodzinnej kooperacji. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail