Zgłoś uwagę

Blind.Wiki – odsłonić niewidzialne. Czy poszerzamy myślenie o odbiorcach kultury?

Debata publiczna twórców i odbiorców projektów społecznych i artystycznych z udziałem osób niewidomych i niedowidzących. W połowie października 2016 r. we Wrocławiu zrealizowany został projekt autorstwa Antoniego Abada - Blind.Wiki. To projekt społeczno – artystyczny, wykorzystujący nowe technologie do stworzenia emocjonalnej i zindywidualizowanej mapy miasta.

DEBATA: 07.12.2016, godz. 18.00
Barbara infopunkt, kawiarnia, kultura, ul. Świdnicka 8c we Wrocławiu

Miesiąc po jego zakończeniu chcielibyśmy porozmawiać o jego efektach, a także rozpocząć dyskusję o tym jak realizowane są projekty społeczne i artystyczne dla osób niewidomych i niedowidzących we Wrocławiu? Czy udało się zdefiniować i odpowiedzieć na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku podczas realizacji projektów Europejskiej Stolicy Kultury 2016? Czy miasto Wrocław i wrocławskie NGO'sy poszerzają myślenie o odbiorcach swoich projektów, czy też często mimo chęci, są oni marginalizowani lub stają się „projektowymi statystami”? Czy sztuka może spowodować społeczną transformację i mieć realny wpływ na poprawę sposobu życia różnych grup narażonych na wykluczenie z dominującego dyskursu? Do dyskusji zapraszamy twórców i odbiorców projektów społeczno-kulturalnych na każdym poziomie.

Spotkanie poprowadzi Dominika Kulczyńska - koordynatorka projektu “Blind.wiki”.

Wśród panelistów swoją obecność dotychczas potwierdzili:

Bartek Lis – socjolog, doktor nauk społecznych, animator kultury i nauczyciel. Kurator projektów społecznych w Muzeum Współczesnym Wrocław, koordynator "rozwoju publiczności" (włączanie publiczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze). Pomysłodawca integracyjnych warsztatów dla osób z niepełnosprawnością wzroku realizowanych w MWW od 2012 roku,

Jarosław Fret – przewodniczący Rady Kuratorów ESK 2016,

Witold i Sandra Strugała-Witold – absolwent szkoły dla niewidomych i słabowidzących w Krakowie. Sandra – magister psychologii. Przez kilka lat pracowali w Warszawie przy „Niewidzialnej Wystawie”. Wspólnie postanowili rozwinąć pomysł pokazania osobom widzącym perspektywy niewidomych we Wrocławiu. W efekcie powstały warsztaty "Cztery zmysły to w sam raz". Dzięki współpracy z ESK udało się zrealizować pierwszą edycję warsztatów. Projekt będzie kontynuowany.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

blind.wiki

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail