Zgłoś uwagę

Blisko 200 spotkań z autorami podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się na płycie głównej Hali Stulecia. Stu pięćdziesięciu najlepszych wydawców z całej Polski przywiezie mnóstwo książkowych nowości i zaprosi na niemal dwieście spotkań z autorami. Wstęp jest bezpłatny.

Spotkania, autografy....
Książki to niezliczone historie i tematy. Na targach jest ich tysiące! Warto już dziś prześledzić plan spotkań, by wybrać coś dla siebie. Fani bestsellerowych powieści kryminalnych Marka Krajewskiego, powinni od razu zaznaczyć w kalendarzach najbliższą sobotę. Autor spotka się ze swoimi czytelnikami o 15:00 (sala R33), a od 16:00 będzie podpisywał książki przy stoisku Wydawnictwa Znak. Miłośnicy natury z pewnością nie mogą się już doczekać spotkania z Adamem Wajrakiem. W zeszłym roku sala dla jego fanów okazała sie zbyt mała. Tym razem z pewnością przybędą podobne tłumy, dlatego wyjątkowo to spotkanie (niedziela, 12:00) zostało zaplanowane w innym miejscu – w największej Sali Audytoryjnej w budynku Centrum Kongresowego, obok Hali Stulecia. Nie lada gratka czeka także na podróżników – będą mieli szansę spotkać się ze sławnym polskim polarnikiem i podróżnikiem  Markiem Kamińskim (niedziela, 11:00). O niezwykłym szlaku pieprzu będzie można posłuchać na spotkaniu z Anną Janowską, autorką książki "Monsun przychodzi dwa razy. Podróż szlakiem pieprzu przez Keralę, Oman i Zanzibar" (sobota, 15:00). Jak szukać szczęścia na Filipinach podpowie natomiast Małgorzata Szumska (sobota 14:00, stoisko Wydawnictwa Czarne). Wielu czytelników czeka również z niecierpliwością na spotkanie z reportażystami: Wojciechem Tochmanem oraz Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się  w niedzielę o 15:00 w dużej Sali Audytoryjnej w Centrum Kongresowym obok Hali Stulecia. Rozmowę w ramach cyklu Wyborcza na żywo poprowadzi dziennikarka Gazety Wyborczej Dorota Wodecka. Wcześniej autograf od autorów będzie można zdobyć przy stoisku Wydawnictwa Dowody na Istnienie. 

Fani kina i teatru także mogą wybierać w propozycjach. Interesująco zapowiada się spotkanie z Darkiem Koźlenko (piątek 18:00), autorem książki Sami Swoi. "Za kulisami komedii wszech czasów", w którym udział wezmą reżyser filmu Sylwester Chęciński oraz Jerzy Janeczek (Witia Pawlak). Do Wrocławia przyjedzie także Wojciech Malajkat (piątek, 15:00), Lech Majewski (niedziela, 14:00), Ewa Błaszczyk (niedziela 11:00) oraz Elżbieta Baniewicz - autorka biografii o Januszu Gajosie (niedziela 14:00, stoisko Wydawnictwa Marginesy). Wielkim wydarzeniem dla profesjonalistów i amatorów fotografii będzie z pewnością spotkanie z wybitnym fotografem i zarazem bohaterem książki Tadeuszem Rolke (niedziela, 12:00). Znajdzie się także coś dla kibiców sportowych, ale i dla fanów rocka. Pierwszym polecamy spotkanie z Tomaszem Zimochem, który opowie o pracy, przyjaźniach ze sportowcami i kulisach najważniejszych wydarzeń sportowych. Fani muzyki powinni natomiast wybrać się na prezentację książki "Rock we Wrocławiu 1959–2000", w której udział wezmą wrocławscy muzycy: Kazimierz Cwynar, Lech Janerka, Jacek Krzaklewski, Krzysztof KAMAN Kłosowicz oraz Aleksander Mrożek (niedziela, 13:00). Organizatorzy nie zapomnieli o miłośnikach języka polskiego - specjalnie dla nich odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, prof. Andrzejem Markowskim i prof. Janem Miodkiem (sobota, 14:00).
Wydawnictwo Czarne z okazji swojego dwudziestolecia i dwudziestopięciolecia Targów zaprasza na spotkania w klubie PROZA (wrocławski Rynek, Przejście Garncarskie 2) pełniącym w tym roku także funkcję klubu festiwalowego tego czterodniowego, wielkiego święta książek. Premiera książki Pawła Smoleńskiego Wieje szarkijja. Beduini z pustyni Negew i spotkanie z autorem odbędzie się w piątek o 19:00. Ciekawie zapowiada się również sobotnie popołudnie (17:00) z Angeliką Kuźniak i Magdaleną Budzińską, które opowiedzą o swojej publikacji Zofia Stryjeńska - Chleb prawie że powszedni. Kronika jednego życia.

Ponadto z czytelnikami spotkają się m.in.: Barbara Gawryluk, Konrad Piskała, Tomasz Potkaj, Tomasz Piątek, Jacek Inglot, Mariusz Urbanek, Igor Brejdygant, Ewa i Paweł Pawlakowie, Brygida Helbig, Jerzy Rostkowski, Maria Kaleta, Marta Kisiel, Lidia Miś, Dorota Karaś, Mariola Pryzwan, Krzysztof Tomasik, Mikołaj Golachowski i wielu innych.

→ Zobacz także: [L I N K]


Cały program na: www.domliteratury.wroc.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

WTDK

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail