Zgłoś uwagę

Zaśpiewajcie z nami Światowy Hymn Książki!

BOOK AID. ŚWIATOWY HYMN KSIĄŻKI. Niech zaśpiewają tłumy!

22 kwietnia 2017, godz. 12:00
Arkady Wrocławskie

Światowy Hymn Książki to projekt Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, który w prosty sposób – przekraczając bariery kultur i języków – łączy wszystkich czytelników na świecie. Projekt symboliczny, oddający hołd książce, która pozostaje gwarantem wolności wypowiedzi, narzędziem edukacji i wymiany międzykulturowej. Każdy hymn łączy ludzi wokół jakiejś idei lub systemu wartości, a muzyka sama w sobie jest sztuką przekraczającą wszystkie granice i jednoczącą ludzi.

Tekst Hymnu, wiersz „Włosek poety” autorstwa Tadeusza Różewicza, mówi właśnie o tym – o roli i sile literatury symbolizowanej przez subtelny, ale jakże istotny głos poety. Różewicz to jeden z gigantów literackich XX wieku – wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nobla – który spędził drugą połowę życia we Wrocławiu i jest ikoną poetyckiego dziedzictwa naszego miasta.  Muzykę stworzył Jan Kanty Pawluśkiewicz, wybitny i wszechstronny polski kompozytor muzyki poważnej, piosenek i muzyki filmowej.

Premiera Światowego Hymnu Książki będzie symbolicznym zwieńczeniem roku Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki. Zapraszamy wszystkich do Arkad Wrocławskich, by razem zaśpiewać, posłuchać i pożegnać tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO.

22 kwietnia 2017, godz. 10:00-17:00
Arkady Wrocławskie


Aby przygotować się do wspólnego śpiewu, zapraszamy do Arkad Wrocławskich już od rana – przygotowaliśmy program głośnych czytań, zabaw literackich i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Program potrwa do późnego sobotniego popołudnia.
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Hymn Hymn książki (3) Hymn książki (2) Hymn książki (1)

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail