Zgłoś uwagę

Bookowisko i Kino w Prozie

Książka na lato! Czerwcowe BOOKOWISKO - wyprzedaż domowej literatury  to gratka dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez czytania, a wyjazdu na urlop bez walizki pełnej książek. Najbliższa edycja wyprzedaży domowej literatury będzie świetną okazją, by  pobuszować wśród najróżniejszych książek i niedrogo zaopatrzyć się w  lektury na lato. W BOOKOWISKU każdy może wziąć udział także jako wystawca i za symboliczne kwoty sprzedać te publikacje, na które nie mam już miejsca w domu.

Na letnią odsłonę BOOKOWISA zapraszamy w sobotę 24 czerwca od 11:00 do 17:00 do Przejścia Garncarskiego na wrocławskim Rynku. Tym razem oprócz bukinistów i antykwarystów spotkamy tutaj także twórców plakatów artystycznych.

Na kiermasz książek, organizowany przez Wrocławski Dom Literatury, z pewnością warto zajrzeć, jeśli poszukujecie publikacji, których próżno szukać w księgarniach. Będziecie zadowoleni także, jeśli chcecie zaopatrzyć się w większą liczbę lektur na urlop nie wydając przy tym fortuny. Tutaj na równych prawach funkcjonują wszystkie gatunki: będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, książki graficzne i eksperymentalne, także komiksy.

Ta impreza jest strzałem w dziesiątkę bez wątpienia także dla tych, którzy mają w domu za dużą bibliotekę i chętnie podzielą się książkami z innymi. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona bukinistów uczestniczących w BOOKOWISKU obowiązuje jedna zasada: trzeba zarezerwować sobie wcześniej miejsce. W tym celu wystarczy wysłać maila na adres: wdl@domliteratury.wroc.pl. Warto się pośpieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia obowiązują również artystów-grafików, którzy  chcą zaprezentować i sprzedawać swoje plakaty.

Wystawianie książek jest całkowicie bezpłatne. Wrocławski Dom Literatury zapewnia wystawcom przestrzeń i stoiska w Przejściu Garncarskim (przed kamienicą Wrocławskiego Domu Literatury, pod namiotami). W razie niepogodny organizatorzy zapewniają zadaszenie.

Dla lubiących buszować wśród książek i kupujących wstęp na Bookowisko jest również bezpłatny.

Wrocławski Dom Literatury
Przejście Garncarskie 1
www.domliteratury.wroc.pl
e-mail: wdl@domliteratury.wroc.pl
tel: (71) 364 69 71


KINO w PROZIE: Filmowe biuro podróży

25 czerwca rusza wakacyjny cykl filmowy, dzięki któremu klub Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) w każdą niedzielę zamieni się w salę kinową. Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy!

Filmowe biuro podróży
to hasło przewodnie wakacyjnego Kina w Prozie organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Latem, dzięki wyświetlanym filmom, widzowie co tydzień przeniosą się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów zobaczymy dzieła dwudziestu reżyserów, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką! Filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, ale i rzadko wyświetlane współczesne obrazy, a nawet na nowości.

Pierwszym przystankiem w filmowej podróży będą Włochy. 25 czerwca 2017 odbędą się pokazy dwóch filmów, pierwszy Wielkie Piękno, reż. Paolo Sorrentino rozpocznie się o 18:00, a drugi: Dolce Vita, reż. Federico  Fellini o 20:00. Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć sobie wygodne miejsce na cały wieczór.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter - odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki i poduszki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek związanych tematycznie z krajem, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Aby otrzymywać z wyprzedzeniem szczegółowe informacje dotyczące repertuaru Kina w Prozie w kolejnych tygodniach należy zapisać się do newslettera Wrocławskiego Domu Literatury - można to zrobić po wejściu na stronę internetową instytucji www.domliteratury.wroc.pl przez dodanie swojego maila w okienku "Zapisz się na newsletter".

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bookowisko_materialyWDL (1)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail