Zgłoś uwagę

BRAVE FESTIVAL: Forbidden CINEMA

Podczas nadchodzącej, odświeżonej edycji przeglądu filmowego BRAVE: Forbidden CINEMA we Wrocławiu, po raz pierwszy zaprezentowana zostanie sekcja konkursowa. W jej ramach odbędą się pokazy 7 filmów z całego świata, które powalczą o głosy publiczności oraz główną nagrodę - 4000 Euro.

Przegląd BRAVE: Forbidden CINEMA odbędzie się w dniach 1-14 lipca we Wrocławiu.

Konkurs Forbidden CINEMA to całkowita nowość i najważniejsza sekcja filmowa podczas Brave Festivalu. Znalazło się w niej 7 wyjątkowych, starannie wyselekcjonowanych dzieł z całego świata – od Gwatemali po Mali. Wszystkie one,  niepokazywane  w Polsce w szerokiej dystrybucji, wzbudziły sensację na świecie, zdobywały nagrody na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, wywoływały zachwyt i dyskusje.

Filmy konkursowe – odważne formalnie lub tematycznie - prezentują różne wymiary wykluczenia, dotykają palących problemów, przekraczają tabu. Jedne zostały stworzone przez artystów -dysydentów, takich jak Rosjanin Oleg Mavromatti (To nie jest kraj dla głupich ludzi), drugie wspierają walkę o swobodę w lokowaniu uczuć, bez względu na plemienne tradycje (Tanna)  czy stan zdrowia (Paryż 5:59). Jeszcze inne przybliżają brzmienia zakazane w Iranie (Raving Iran) czy w Mali (Grajmy dopóki nas nie zabiją) albo portretują zakazanych czy raczej „nielegalnych” ludzi - wykluczonych dzisiejszego świata. Zobaczymy ich choćby w słynnym, nagrodzonym Złotym Niedźwiedziem w Berlinie Fuocoammare, Ogień na morzu czy dotykającym procederu handlu ludźmi w Gwatemali, poetyckim Ixcanulu.

Zwycięzcą zostanie film, który zyska największe uznanie w głosowaniu publiczności. Powędruje do niego nagroda w wysokości 4000 Euro.

Więcej o festiwalu Brave: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Brave - Cinema Forbidden

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail