Zgłoś uwagę

Muzyka jeszcze nigdy nie była tak silnie obecna w programie Bruno Schulz. Festiwal, a trzy arcyciekawe i zgoła odmienne koncerty bynajmniej nie wyczerpują muzycznego potencjału tegorocznej edycji Festiwalu. Jedno jest pewne: szykuje się uczta dla uszu.

 

Program Festiwalu można znaleźć: T U T A J

Kolejna edycja festiwalu poświęconego krótkiej formie prozatorskiej w tym roku pod hasłem „Historia przyszłości”, z udziałem autorów m.in. z Izraela, Finlandii, Austrii i Szwajcarii. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 9 października 2016.

Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Od trzech lat Bruno Schulz. Festiwal wspiera Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS, której wręczenie nastąpi 15 października.

Małe Instrumenty zagrają na w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00 w Synagodze pod Białym Bocianem. Inspiracją i tematem ich koncertu będzie sam patron festiwalu, powieściopisarz Bruno Schulz.
 

We wtorek (11 października 2016) będzie można spotkać się z Kristiną Sabaliauskaitė – litewską pisarką oraz finalistką tegorocznej nagrody Angelus dzięki powieści „Silva rerum”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:30 w Refektarzu Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy – Michał Nogaś.

W czwartek rozpocznie się sesja naukowa. W tym roku wyjątkowa, gdyż poświęcona Stanisławowi Barańczakowi w 70 rocznicę urodzin. Pod hasłem „Nieoznaczoności Barańczaka” przedpołudniami od czwartku do soboty w Refektarzu Ossolineum wielu naszych znakomitych gości postara się chociaż częściowo uchwycić i zanalizować fenomen poety.

W piątek w godzinach przedpołudniowych zapowiadana kontynuacja sesji poświęconej Stanisławowi Barańczakowi. Popołudnie będzie obfitować w wiele atrakcji. I lepiej włóżcie wygodne buty, bo będziecie musieli się trochę nabiegać.

W sobotę ostatni dzień zapowiadanej wcześniej sesji poświęconej Stanisławowi Barańczakowi. Będziemy oklejać samochody magnesami z cytatami klasyków! Zapraszamy na parking Renomy na Literacki Pit Stop. Tym razem prawie wszystkie wydarzenia odbędą się w Ossolineum, więc po wysiłku z poprzedniego dnia będziecie mogli trochę odetchnąć. Niemniej startujemy już od południa.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail