Zgłoś uwagę

Bubble, bubble – performans, ćwiczenia z komunikacji

A gdyby tak porozmawiać ze sobą jak delfiny? W najbliższą sobotę zapraszamy osoby w każdym wieku na ćwiczenia z pozawerbalnej, delfiniej komunikacji oraz na wyjątkowe karaoke z delfinem. Podczas spotkania wszyscy uczestnicy będą mieli okazję poznać wizualny alfabet stworzony przez wrocławską artystkę, Patrycję Mastej. Zaczynamy o 20:00 w Galerii BWA Studio. Wydarzenie jest organizowane w ramach współpracy BWA Studio Wrocław i Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro/Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W latach 60. XX wieku miał miejsce niesławny eksperyment naukowy, finansowany przez agencję kosmiczną NASA, podczas którego próbowano nauczyć delfiny języka angielskiego. Sukces tego przedsięwzięcia miał być pierwszym krokiem w stronę porozumiewania się z inteligencją spoza Ziemi. Jednak badacze ponieśli porażkę.

Delfinia komunikacja jest bardzo subtelna i złożona, opiera się przede wszystkim na szerokim spektrum dźwięków. Obok charakterystycznych gwizdów, pisków i klekotów, do delfiniego repertuaru zaliczyć można też pocieranie, kłapanie szczęką, uderzanie ogonem w lustro wody, dyszenie, hałaśliwe wynurzanie oraz… bąbelki.

Wypuszczane w formie strumieni, chmur lub pierścieni bąble wykorzystywane są przez te super-inteligentne zwierzęta przede wszystkim w sytuacjach społecznych i są komunikatami wizualnymi. To właśnie ten sposób komunikacji jest inspiracją dla sobotniego wydarzenia. Spotkanie będzie też okazją do „zarzucenia sieci”, czyli zaproszenia do udziału w projekcie „Meerschmertz – może współdzielne”.

„Bubble, Bubble” jest częścią projektu rezydencyjnego „Meerschmertz – może współdzielne”, zapoczątkowanego przez Delfina Beatę Rojek i Gang Delfinów: Wojtka Furmaniaka, Patrycję Mastej, Izę Moczarną-Pasiek, Kamila Radka, Zośkę Reznik oraz Sonię Sobiech w HALLE 14 – Zentrum für zeitgenössische Kunst w Lipsku w ramach Programu Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro.

Więcej informacji o „Meerschmertz” można znaleźć pod tym linkiem.

Program A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej o A-i-R Wro: www.airwro.wroclaw2016.strefakultury.pl.

 

CO? „Bubble, bubble – performans, ćwiczenia z komunikacji”
GDZIE? Galeria BWA Studio, Ruska 46a, III piętro
KIEDY? 17.12.2016, 20:00
Wstęp wolny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bubble_Bubble_delfin (1) Bubble_Bubble_avatar

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail