Zgłoś uwagę

Chór Komentujących Wrocławian: Nie wolno czytać tego! Zakaz jest!

Chór Komentujących Wrocławian powraca! Kolejna pieśń - już trzecia - odśpiewana zostanie 7 listopada o godzinie 15.00 na ulicy Oławskiej we Wrocławiu, a dotyczyć będzie zakazów.

"Jak się okazuje, 
Najłatwiej się zakazuje - 
Zamiast z sensem zaplanować, 
Lepiej zablokować
"


Taką diagnozę stawiają Komentujący Wrocławianie naszemu, zaraz po narzekaniu, narodowemu sportowi, czyli ZAKAZYWANIU.  W dalszej części pieśni Chór szydzi z idiotycznych zakazów, a jaki jest finał, warto zobaczyć w następną sobotę na Oławskiej. 

Chór Komentujących Wrocławian
Jest projektem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. To propozycja dla mieszkańców i sympatyków Wrocławia do współtworzenia obywatelskiej kultury w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Chór spotyka się regularnie na próbach, to chórzyści decydują, o czym i gdzie będą śpiewać. Opiewają to, co w mieście ciekawe, piękne i mądre, nie szczędząc razów temu wszystkiemu, co nudne, brzydkie i głupie. Trochę jak w greckim teatrze – są głosem wspólnoty, wzmagającym napięcie albo przeciwnie, wyciszającym konflikty.

Kierownikiem chóru, który służy chórzystom wsparciem literackim w układaniu tekstów, jest Marek Kocot, aktor, autor scenariuszy, twórca Antykabaretu, muzykę tworzy Rafał Karasiewicz, pianista i kompozytor, a chórmistrzem jest Tomasz Leszczyński, wokalista i aktor Capitolu. Działania Chóru koordynuje Marta Dzwonkowska. 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Chór Komentujących Wrocławian

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail