Zgłoś uwagę

Chór Komentujących Wrocławian powraca!

Dokładnie rok po swoim ostatnim koncercie, 18 grudnia o godzinie 18, w Teatrze Muzycznym Capitol pojawi się ponownie Chór Komentujących Wrocławian. Chórzyści zaśpiewają na Podwórku swój najnowszy utwór "Aloha, rób to, co kochasz" i kilka starszych przebojów. Wstęp jest wolny, zapraszamy!

Miło nam poinformować, że działalność Chóru Komentujących Wrocławian w ramach Europejskiej Stolicy Kultury docenił Prezydent Wrocławia, przyznając Chórowi pamiątkowy medal.

Chór wydaje się zresztą ucieleśnieniem idei ESK: zakończył wprawdzie swoją działalność w ramach Europejskiej Stolicy Kultury pod skrzydłami Capitolu, ale jego członkowie nie chcieli się ze sobą rozstawać, postanowili więc założyć stowarzyszenie i śpiewać dalej. Komentujący Wrocławianie to ludzie różnych profesji i w różnym wieku - od sześciu do 75 lat. Różni ich chyba wszystko, łączy jedno: nie są obojętni na to, co dzieje się wokół nich. Cieszą się tym, co ładne i sensowne, piętnują głupotę i brzydotę, a dwa lata wspólnej pracy pokazały, że tematów do nowych pieśni nie brakuje. Teksty piszą sobie sami, opiekę literacką roztacza nad nimi Marek Kocot, twórca wrocławskiego Antykabaretu, muzykę pisze Rafał Karasiewicz, pianista i kompozytor, a chórmistrzem jest Tomasz Leszczyński, aktor Capitolu.

Projekt w ramach ESK trwał dwa lata (2014-2016), w tym czasie chórzyści zaśpiewali w różnych miejscach Wrocławia: na dachu Domu na wodzie na Odrze, w nocnym autobusie MPK, na placach i ulicach.

Więcej o działalności chóru w ramach Europejskiej Stolicy Kultury można przeczytać tutaj http://www.teatr-capitol.pl/chor
Aktualna strona Stowarzyszenia Chór Komentujących Wrocławian http://chor.wroclaw.pl/

Zdjęcie Łukasz Giza / TM Capitol

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ChorKomWroc_IV_fot_Lukasz_Giza 022_ChorKomWroc_IV_fot_Lukasz_Giza_1

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail