Zgłoś uwagę

"Chore historie". Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie w Barbarze z Gosią Kulik i Tomkiem Żarneckim, twórcami graficznej książki pt. "Chore historie" (wyd. Kocur bury). Spotkanie odbędzie się w piątek, 24 lutego, o godz. 17:00 (Barbara, ul. Świdnicka 8c). 

Chore historie to pozycja nietypowa z uwagi zarówno na jej formę jak i tematykę. Poprzez pryzmat nękających ludzkość przez stulecia chorób epidemicznych, autorzy przedstawiają całe mnóstwo historycznych i kulturowych ciekawostek.

Czy dotyk króla może wyleczyć? Kto po raz pierwszy użył broni biologicznej? Co to są przecinkowce? Jak odkryto pierwszą szczepionkę? Czy wszy mogą uratować komuś życie? I co to wszystko ma wspólnego z epidemiami?

"Chore historie" dają odpowiedź na te i wiele innych pytań, zapraszając do podróży w czasie – ku początkom ludzkich zmagań z najgroźniejszymi i najbardziej dającymi się ludzkości we znaki chorobami: od dżumy, przez grypę, aż po AIDS. 

Na spotkaniu autorskim będzie można porozmawiać z autorami, otrzymać autograf z dedykacją oraz obejrzeć wystawę plakatów specjalnie przez twórców stworzonych na tę okazję.

O autorach 
Gosia Kulik (ur. 1985) – zajmuje się malarstwem, tworzy ilustracje, powieści graficzne, plakaty. 
Tomek Żarnecki (ur. 1975) – artysta interdyscyplinarny, zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym. 

Dotychczas wydali dwie autorskie książki graficzne: "Niezłe ziółko | Głośne zniknięcie" (wyd. Kocur bury, 2016) oraz "Fontanny i muszle, czyli przewodnik po wrocławskich szaletach" (wyd. Libron, 2016). 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Chore historie

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail