Co słychać w mikroGRANTACH ESK 2016

W tym tygodniu kończymy czerwcowy nabór na mikroGRANTY ESK 2016 – wnioski można było składać do poniedziałku, 15 czerwca, do godziny 23:59.

To była ostatnia szansa na udział w czerwcowym naborze do programu mikroGRANTY ESK2016 – projektu wspierającego oddolne inicjatywy angażujące wrocławian. Hasłem przewodnim są „Przestrzenie dla piękna”- ale nie narzucaliśmy Wam ani definicji, ani dziedziny – zgłoszone przez Was wnioski mogły dotyczyć działań kulturalnych, społecznych lub artystycznych. Co potem? Do 18 czerwca zweryfikujemy poprawność wniosku, w razie błędów – mailowo poinformujemy Was o niezbędnych poprawkach. Wszystkie zatwierdzone formularze komisja oceni pod względem tematu i uzasadnienia, zaangażowania wrocławian, własnego wkładu pomysłodawcy, budżetu i potencjału. Wyniki podamy do 30 czerwca 2015. Autorów ośmiu najwyżej ocenionych projektów zaprosimy do negocjacji i – jeśli dojdziemy do porozumienia – podpisujemy umowę. Podczas realizacji pomysłu możecie liczyć na naszą finansową, administracyjną, techniczną i promocyjną pomoc. Umowę podpiszemy także z dwoma projektami, które zdobędą największą liczbę głosów internautów. Pozostałych pomysłodawców zaprosimy do kolejnej, sierpniowej edycji mikroGRANTÓW ESK 2016.

W tym tygodniu kontynuujemy realizację pomysłów z kwietniowego naboru – do 19 czerwca potrwa odmalowywanie ściany garażu na podwórku przy ulicy Kruczej, a od lipca będą wyświetlane na niej filmy animowane i fabularne. Wciąż trwa także rozmieszczanie jednorazowych aparatów. Zdjęcia zrobione przez wrocławian, którzy je odnajdą, trafią do specjalnej galerii internetowej.

15 czerwca startuje projekt „Mozaikowa szkoła – niech sztuka was otacza”. W ramach programu uczniowie Szkoły Podstawowej Tikkun Olam, przy ul. Sieradzkiej 5, wezmą udział w warsztatach wytwarzania płytek ceramicznych oraz projektowania ściennej i nawierzchniowej mozaiki. Ich prace ozdobią przestrzeń wokół szkoły. I tura warsztatów odbędzie się 15 czerwca, kolejne – 22 i 25 czerwca.

Nie rozstajemy się jeszcze z projektem „Odkrytki. Kochanym ciotkom” – od 15 czerwca biblioteki i inne instytucje kultury na Psim Polu otrzymają powstałe w konkursie pocztówki i pamiątkowe pudełka.

18 czerwca Zespołowi Szkół nr 11 we Wrocławiu zostanie nadane imię Jana Kaczmarka – uroczystość odbywa się w ramach projektu „Świat kręci się wokół Kaczmarka” realizowanego przez grupę nieformalną rodziców. Projekt ten zdobył poparcie ponad 1000 osób w głosowaniu internetowym, które odbyło się po pierwszym tegorocznym naborze wniosków w programie.

21 czerwca znów przenosimy się w czasie  – Grupa Historyczno- Edukacyjna Młot zaprasza na wydarzenia poświęcone Festung Breslau. W Bunkrze przy ulicy Słowiańskiej od 12.00 do 13.30 będziecie mogli posłuchać opowieści o obronie miasta w 1945 roku, od 13.45 do 14.15 na podwórku przy ulicy Kluczborskiej 9 – zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie mieszkańców. O 14.30 w kościele św. Michała Archanioła przy ulicy B. Prusa odbędzie się specjalna msza w rycie trydenckim, a od 17.00 do 19.00 w budynku Towarzystwa im. Edyty Stein (ul. Nowowiejska 38) będziecie mogli obejrzeć kroniki wojenne. Na koniec – koncert. Od 19.00 do 21.00 posłuchacie piosenek o oblężonym mieście w wykonaniu Kamila Borkowskiego.

zdjecie 1 zdjecie 2