Zgłoś uwagę

Coltrane według Coltrane'a: spotkanie z Filipem Łobodzińskim

Na początek kwietnia planowana jest premiera pierwszej w Polsce książki dotyczącej prawdziwej legendy nie tylko jazzu, ale muzyki w ogóle - Johna Coltrane’a. O pozycji Coltrane'a w świecie muzyki i szczerego uwielbienia fanów świadczy choćby fakt, że amerykański saksofonista jako jedyny muzyk doczekał się oficjalnie zarejestrowanego kościoła... 

26 kwietnia (godz. 17:30, Impart) w ramach festiwalu Jazz nad Odrą odbędzie się spotkanie Filipem Łobodzińskim, tłumaczem tej wyjątkowej pozycji o jednej z najbardziej kultowych postaci muzyki jazzowej. 

53. JAZZ NAD ODRĄ FESTIWAL 

Książka zawiera wszystkie znane dotąd wywiady z Coltrane'em, a także artykuły, wspomnienia, noty z okładek płyt, w których cytowano jego wypowiedzi. Książka ta jest więc próbą zaprezentowania historii jego życia i kariery poprzez jego własne słowa, uszeregowane w porządku chronologicznym, według dat przeprowadzenia rozmów.

Książka została brawurowo przetłumaczona przez Filipa Łobodzińskiego, który sprawił, że mamy wrażenie uczestniczenia w autentycznej rozmowie z wielkim Trane’em.

Tomasz Stańko po lekturze "Coltrane według Coltrane'a" stwierdził: "To bardzo ciekawa publikacja. Wywiady z muzykami, zwłaszcza z Trane’em, były w mojej młodości jednym z najważniejszych źródeł informacji i wiedzy o muzyce. Nikt w jazzie, tak trafnie i wnikliwie, nie tłumaczy głębi, istoty i filozofii muzyki tak jak wielcy i sławni muzycy. Zwłaszcza Coltrane. Gorąco polecam, niezwykle cenna i nietypowa książka". 

"John Coltrane to dla mnie religia i kościół... To dźwięki wielkiej miłości do świata i ludzi, to porażająca duchowość i muzyczna głębia, to pochwała nieskończenie pięknego i nieskończenie brzydkiego. To alfa i omega, muzyczna przeszłość i przyszłość, mainstream i ezoteryczna tantra. Nie można nie znać, a poznawszy, nie pokochać wielkiego Johna Coltrane'a i jego magicznej muzyki" – podsumował Tymon Tymański

Książkę będzie można nabyć podczas 53. edycji festiwalu Jazz nad Odrą

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim
26 kwietnia, godz. 17:30
sala kameralna
Impart

wstęp wolny!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

John Coltrane

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail