Zgłoś uwagę

Credit Suisse (Poland) partnerem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

„Wrocławska Europa” – wystawa prezentująca twórczość Bartholomeusa Strobla, wybitnego, XVII-wiecznego malarza czy też wystawa „Summer Rental” będąca prezentacją wybitnych dzieł sztuki z kolekcji Ericha Marxa (m.in. Andy Warhola) to tylko dwa przykłady ekspozycji, jakie wrocławianie zobaczą dzięki nawiązanej właśnie współpracy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 z Credit Suisse (Poland). 

Credit Suisse (Poland), jako partner Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zaangażował się w promocję Sztuk Wizualnych - jednej z ośmiu dziedzin kuratorskich ESK Wrocław 2016. Między innymi z tego powodu tak spektakularne wydarzenia, jak wystawa „Wrocławska Europa” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (20 września – 31 grudnia 2016 r.) czy też „Summer Rental/Letnia Rezydencja” (20 sierpnia 2016 r. – 22 stycznia 2017 r.) w Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł, będą mogli zobaczyć mieszkańcy Wrocławia i turyści.

Duże wystawy to tylko cześć działań w jakie zamierza zaangażować się Credit Suisse (Poland). Współpraca przyniesie też organizację wystaw prac młodych polskich artystów, interwencje artystyczne w przestrzeniach publicznych oraz działania edukacyjne i warsztaty.

- Program Sztuk Wizualnych pozwoli nam zaprezentować prace słynnych polskich i międzynarodowych artystów szerszej publiczności, zarówno mieszkańcom Wrocławia, jak i Polski oraz osobom z zagranicy. Cieszymy się, że Credit Suisse, który rozumie sztukę i jest aktywnym uczestnikiem naszej lokalnej społeczności, został partnerem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz wspiera ten program. Współpracowaliśmy już z Credit Suisse w przeszłości i liczymy, że także ten wspólny projekt będzie bardzo owocny – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

W ramach wielu interwencji artystycznych w przestrzeniach publicznych miasta, mieszkańcy będą zaproszeni do tworzenia wystaw i instalacji we współpracy z lokalnymi instytucjami. Celem tych inicjatyw jest stworzenie w społeczeństwie poczucia wspólnoty.

- Credit Suisse działa we Wrocławiu od 2007 roku i w tym czasie zbudowaliśmy bardzo bliskie relacje z lokalną społecznością. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy wspierać program Sztuk Wizualnych, w ramach którego będzie można obejrzeć najważniejsze dzieła uznanych polskich i zagranicznych artystów – podkreśla Angus Kidd, prezes zarządu Credit Suisse (Poland) sp. z o.o. - Ze względu na nasze zaangażowanie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku wsparcie tego wyjątkowego projektu było dla nas naturalne – dodaje.

Credit Suisse (Poland) będzie także partnerem konkursu dla młodych polskich artystów i wystawy ich prac „Przypływ”, która zostanie zorganizowana na zakończenie programu Sztuk Wizualnych. Zgłoszenia są przyjmowane do 8 sierpnia 2016 roku. Z przesłanych aplikacji, kuratorka projektu – Małgorzata Miśniakiewicz wyłoni listę artystów, u których w sierpniu i wrześniu odbędą się wizyty studyjne. Na podstawie spotkań wytypuje tych, którzy zostaną zaproszeni na wystawę i do udziału w konkursie. Wystawa odbędzie się w Art Main Station by mia na dworcu Wrocław Główny od 13 października do 10 listopada 2016 roku.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Współpraca z ESK 2016

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail