Zgłoś uwagę

Culinary Connection San Sebastián

16–19 czerwca 2016
Kino Nowe Horyzonty, restauracje, przestrzeń miejska


Kulinaria to dla Basków ważny element tożsamości kulturowej, a ich gastronomia uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Ideą projektu jest zainicjowanie współpracy pomiędzy baskijskimi i polskimi szefami kuchni.

PROGRAM

Nie tylko kultura połączyła w 2016 roku Wrocław i baskijskie San Sebastián. Nadmorskie miasto słynące z dobrej kuchni rozbudziło w stolicy Dolnego Śląska kulinarne ambicje. Powstało Culinary Connection - doskonała fuzja kultury i kulinariów. W dniach 16 - 19 czerwca zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na szereg wydarzeń, które nie tylko poszerzą filmowe horyzonty widzów, ale i pobudzą ich podniebienia. 

Po pierwsze, Wrocław odwiedzą cenieni na całym świecie: Aizpea Oihaneder z prestiżowej restauracji Xarma oraz Ruben Trincado z restauracji Mirador de Ulia, wyróżniony gwiazdką przewodnika Michelin. Baskijscy kucharze zaprezentują różnorodność i bogate tradycje kulinarne swojego regionu, a Polacy przekonają gości o potencjale kulinarnym drzemiącym na Dolnym Śląsku. Zaproszeni goście popro⇒wadzą prezentacje branżowe i spotkają z widzami na seansach i podczas wspólnych wieczorów przy stole.

Okazją do wspólnego świętowania Culinary Connection będzie także wystawa reporterskich zdjęć z Kraju Basków autorstwa Jakuba Szafrańskiego. Dzięki nim udamy się w podróż po regionie, który słynie nie tylko z największej liczby gwiazdek Michelin przypadających na jednego mieszkańca, ale i pięknych górskich krajobrazów, cudownej lazury na La Conchy, słodkich jak miód czereśni i słynnych pintxos.

W obszarze sztuk wizualnych pozostaniemy dzięki instalacji artystycznej Tomasza Hartmana, jednego z pomysłodawców wrocławskiego Food Think Tanku. Nie zdradzając za wiele, możemy powiedzieć, że jej celem będzie zaprezentowanie zupełnie innego spojrzenia na produkty, jedzenie i to, co znajduje się na naszych stołach.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Culinary Connection

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail