Zgłoś uwagę

CYBER Akademia – Miasto Cyfrowe: rusza druga odsłona projektu edukacyjnego

CYBER zdjęcie slajder

Pierwsza sesja spotkań i warsztatów potrwa od 18. do 21. czerwca, kiedy to Wrocław odwiedzą uczestnicy z Polski, Chorwacji, Serbii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz Ukrainy.

CYBER Akademia to międzynarodowy projekt powstały w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego celem jest rozwijanie kompetencji medialnych i komunikacyjnych osób związanych z kulturą – ekspertów ds. PR, dziennikarzy, blogerów, artystów i przedstawicieli instytucji oraz organizacji pozarządowych. W tym roku uczestnicy spotkają się na dwóch sesjach szkoleniowych – pierwsza odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie we Wrocławiu, druga  potrwa od 21. do 25. października w Katowicach, dzięki współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Motywem przewodnim drugiej odsłony projektu jest miasto i jego dynamika. Podczas sesji szkoleniowych uczestnicy wezmą udział w warsztatach dotyczących skutecznego komunikowania procesów kulturotwórczych mieszkańcom miast. Dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystywać najnowsze narzędzia, w jaki sposób budować strategię i jak dotrzeć do właściwego odbiorcy. Celem projektu jest stworzenie międzynarodowej platformy wymiany doświadczeń, a efektem współpracy będzie darmowa publikacja podsumowująca projekt.

Więcej o pierwszej edycji Cyber Akademii można przeczytać: T U T A J.

Do udziału w drugiej edycji programu zaprosiliśmy menedżerów z zakresu PR i komunikacji, specjalistów ds. media relations i social media, blogerów i dziennikarzy, studentów i pracowników naukowych, artystów i osoby zatrudnione w sektorze pozarządowym. Pierwsza sesja rozpocznie się 18. czerwca w Barbarze – wizytówce Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W kolejnych dniach najlepsi polscy eksperci przybliżą uczestnikom zagadnienia związane z prawem autorskim w sieci, udostępnianiem kultury online, edukacyjnym wymiarem blogosfery i skutecznym komunikowaniem w Internecie. Nasi goście wezmą także udział w warsztatach tworzenia i dystrybucji treści viralowych, odwiedzą wystawy trwającego Biennale WRO oraz będą uczestniczyć w wydarzeniach Weekendu Pełnego Kultury – kiedy to oficjalnie zostanie ogłoszony program ESK Wrocław 2016.

Więcej o tegorocznej edycji projektu: T U T A J.

Gabriela Będkowska

***

Projekt jest realizowany we współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

katowice2

 

 

 

CYBER Akademia – Miasto Cyfrowe jest projektem współfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w ramach programu „Edukacja – Edukacja medialna i informacyjna”.

mkidn_01_cmyk

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail