Zgłoś uwagę

ESK Wrocław 2016 otwiera rekrutację do CYBER AKADEMII

Jesteś dziennikarzem, blogerem, menedżerem kultury, krytykiem sztuki, osobą odpowiedzialną za promocję wydarzeń kulturalnych? W swojej pracy korzystasz z nowych mediów i technologii? Chcesz rozwinąć swe umiejętności biorąc udział w międzynarodowym projekcie? To właśnie na Ciebie czekamy w CYBER AKADEMII!

Celem CYBER AKADEMII jest rozwinięcie kompetencji medialnych i komunikacyjnych europejskich kadr kultury – uczestnicy, zrekrutowani spośród młodych profesjonalistów z całej Europy, poznają innowacyjne sposoby informowania o kulturze i zobaczą, jak wykorzystywane mogą być w praktyce najnowsze technologie. Międzynarodowa grupa weźmie udział w trzech spotkaniach - w kwietniu we Wrocławiu, lipcu w Katowicach, a w październiku w Warszawie – podczas których będzie miała szansę uczestniczyć w warsztatach, laboratoriach, hackatonach i dyskusjach prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży oraz zajrzeć za kulisy pracy wiodących w innowacyjnym wykorzystaniu nowych mediów instytucji kulturalnych.

Tematem tegorocznej odsłony CYBER AKADEMII będzie „Kontynent Kultury” – Europa, której obywatele w XXI wieku nie są już przywiązani do miejsca, w którym mieszkają, gdyż na co dzień funkcjonują w transgranicznej cyfrowej sieci i ledwie jedno kliknięcie dzieli ich od  działań kulturalnych tworzonych w Madrycie, Berlinie, Lwowie czy Sztokholmie. Podczas sesji warsztatowych uczestnicy zastanowią się, jak z informacją o międzynarodowych działaniach dotrzeć do niewielkich, lokalnych społeczności, ale też w jaki sposób z przedsięwzięciami o wyjątkowym lokalnym kolorycie trafić do szerokiego, europejskiego odbiorcy. 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz do CYBER AKADEMII: osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie prosimy o wypełnienie aplikacji (wzór zgłoszenie znajduje się poniżej) i wysłanie jej drogą mailową na adres cyberakademia@wroclaw2016.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 29 lutego 2016 roku. Ogłoszenie wyników naboru 29 marca 2016 roku.    

Więcej o informacji o CYBER AKADEMII znaleźć można na: wroclaw2016.strefakultury.pl/CyberAkademia oraz facebook.com/Cyber-Akademia

Pliki do pobrania

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail