Zgłoś uwagę

Cykl natura: Farmy miejskie | Duże A

DużeA_Przestrzeń dla Piękna : Natura-Społeczność-Architektura
CYKL NATURA : Farmy Miejskie (wykład)

Prowadzący : Dan Wood I WORK Architecture Company (USA)
Termin : 4 kwietnia 2016 r., godz. 18:00
Miejsce : Sala konferencyjna C-D WCK przy Hali Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Wstęp : bezpłatny
Szczegóły na stronie www : www.wroclaw.sarp.org.pl/pl/duze_a/

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP Wrocław) zaprasza do udziału w specjalnej edycji projektu DużeA, czyli cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych przez znakomitych architektów i urbanistów zagranicznych oraz polskich, podejmujących istotne problemy architektury światowej i badających je na poziomie lokalnym.

Głównym zagadnieniem cyklu, realizowanego w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pod hasłem „Przestrzeń dla piękna”, będzie rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych, prywatnych, półpublicznych, półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.
Podczas cyklu wykładów realizowanych w ramach panelu NATURA zostanie zaprezentowana kluczowa rola przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. Natura w mieście zapewnia doświadczenia i wrażenia definiujące wielowarstwową tożsamość miejsca. Środowisko przyrodnicze określa, komplementuje i humanizuje przestrzeń do życia. Rozwiązanie problemów powstających na styku ludzkiej przestrzeni i świata natury ożywia krwiobieg i tkankę miejską. 

Nowojorskie biuro projektowe WORK Architecture Company symuluje miejskie środowiska, gdzie pragmatyzm, ale i romantyzm natury stanowią filar zrównoważonej społeczności. WORK AC testuje różne modele przestrzenno-społeczne, np. w instalacji MOMA PS1 czy Edible Schoolyard - szkoły uprawy roślin jadalnych i gotowania dla dzieci. Założyciele pracowni - Amale Andraos oraz Dan Wood - zaangażowani są także w pracę dydaktyczną na prestiżowych uczelniach w USA I więcej informacji o pracowni TUTAJ

Zainteresowanych skorzystaniem ze słuchawek z tłumaczeniem symultanicznym z języka angielskiego na polski prosimy o zgłoszenia na adres wroclaw@sarp.org.pl, do 31 marca.

Autor tekstu : SARP Wrocław I więcej o projekcie DużeA TUTAJ

Projekt jest realizowany w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego dyspozytorem jest Narodowe Forum Muzyki. Projekt jest realizowany we współpracy z Biurem Festiwalowym Impart 2016, które jest organizatorem obchodów ESK Wrocław 2016. 

Kuratorzy : Maciej Hawrylak, Daria Kieżun, Sylwia Sikora
Organizator : SARP Wrocław
Współorganizatorzy : Biuro Festiwalowe Imaprt 2016, Narodowe Forum Muzyku
Współfinansowane przez : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner strategiczny : KGHM Polska Miedź

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ARCHITEKTURA_Cykl DużeA (Natura_III) DużeA_Farmy miejskie

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail