Zgłoś uwagę

Cykl Natura: warsztaty projektowe I DużeA

DużeA_Przestrzeń dla Piękna : Natura-Społeczność-Architektura
CYKL NATURA : warsztaty projektowe
Prowadzący : Jago van Bergen I Van Bergen Kolpa Architects i Fokke Moerel I MVRDV
Termin : 2-4 kwietnia 2016 r.
Miejsce: Siedziba DOIA (d. przedszkole na osiedlu WuWA), ul. Z. Wróblewskiego 18, Wrocław
Wstęp : bezpłatny I do udziału w warsztatach obowiązują zgłoszenia

SARP Wrocław zaprasza na weekendowe warsztaty projektowe „Wrocław Home Made. Food from the city” w ramach serii Duże A: Cyklu Natura, które odbędą się w dniach 2-4 kwietnia 2016 roku. Tutorami warsztatów będą Jago van Bergen z pracowni Van Bergen Kolpa Architects oraz Fokke Moerel z holenderskiego biura MVRDV. 

Architekci współpracujący przy projekcie słynnej hali targowej Market Hall w Rotterdamie poprowadzą warsztat pt.  „Wrocław Home Made. Food from the city” (Wrocławski łańcuch żywnościowy: od produkcji, przez przetwarzanie i dystrybucję po konsumpcję). Wspólnie z uczestnikami zbadają, jakie są możliwości produkcyjne miasta oraz jak wspomóc rozwój lokalnej sieci produkcyjno-przetwórczo-konsumpcyjnej. Odnosząc się do istniejących bazarów i Hali Targowej pochylą się nad przyszłością miejsc zakupu i konsumpcji lokalnych produktów żywnościowych. Zbadają, jak działają wrocławskie ogródki działkowe oraz lokalne kooperatywy spożywcze. Efektem warsztatów będzie prezentacja potencjału wspólnego projektowania domeny publicznej i strefy komercyjno-produkcyjnej w kompleksowym działaniu na rzecz sprawnego miasta.

Autor tekstu : SARP Wrocław I więcej o projekcie DużeA TUTAJ

Warsztaty dedykowane są studentom architektury oraz młodym projektantom. Chęć udziału w warsztatach „Wrocław Home Made. Food from the city” należy zgłaszać pod adres e –mail bigaproject@sarp.org.pl wysyłając swoje cv oraz najlepszy projekt w formacie pdf. a także krótkie wyjaśnienie argumentujące udział. Zgłoszenia można przesyłać do 24 marca 2016 r. Warsztaty odbędą się w języku angielskim.

Projekt jest realizowany w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego dyspozytorem jest Narodowe Forum Muzyki. Projekt jest realizowany we współpracy z Biurem Festiwalowym Impart 2016, które jest organizatorem obchodów ESK Wrocław 2016. 

Kuratorzy : Maciej Hawrylak, Daria Kieżun, Sylwia Sikora
Organizator : SARP Wrocław
Współorganizatorzy : Biuro Festiwalowe Imaprt 2016, Narodowe Forum Muzyku
Współfinansowane przez : Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner strategiczny : KGHM Polska Miedź

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Warsztaty projektowe_DużeA (NATURA)

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail