Zgłoś uwagę

Cztery zmysły? To w sam raz!

Wzrok to ten zmysł, który o otaczającym świecie mówi nam zdecydowanie najwięcej. Czy można żyć pełnią życia, gdy korzystanie z niego jest niemożliwe? Wielu ludzi nie potrafi sobie tego wyobrazić. W dwa listopadowe weekendy Sandra Tworkowska i Witold Strugała, zaprosili wrocławian i wrocławianki żeby to sprawdzili.

W trakcie warsztatów przygotowanych przez Sandrę i Witka, uczestnicy musieli  mi.in: odnaleźć się w całkowitej ciemności, gdzie szukali alternatywnych sposobów radzenia sobie z prozaicznymi czynnościami, przekonać się co czeka na nas za progiem bezpiecznego mieszkania czy przejść przez ruchliwą ulicę z zawiązanymi oczami.

Zwieńczeniem wspólnej, warsztatowej pracy jest broszura edukacyjna, zbiór dobrych praktyk w kontakcie z osobą niewidomą. Dowiecie się z niej jak można udzielić pomocy osobom niewidomym w codziennych sytuacjach. Szukajcie jej na Dworcu, Uniwersytecie Wrocławskim czy Urzędzie Miasta.
 

Broszurę w wersji cyfrowej możecie pobrać poniżej. 

Warsztaty „Cztery zmysły to w sam raz” zostały przeprowadzone w ramach Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016 - edycja specjalna PODZIEL SIĘ ENERGIĄ zrealizowanej pod patronatem i przy wsparciu firmy KOGENRACJA S.A. z grupy EDF. 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Cztery zmysły to w sam raz

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail