CZYTANIA DRAMATÓW we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

Podczas pierwszego czerwcowego weekendu (4-5 czerwca) zaprezentowane zostaną czytania performatywne nagrodzonych sztuk nadesłanych na zamknięty konkurs dramaturgiczny wtw://strefy_kontaktu_dramat.

W programie: "Dzieci" Wojciecha Ziemilskiego, "Drzewom nie wypadają włosy" Małgorzaty Szczerbowskiej, "Wolfgang Amadeusz Moz" Michała Bajera, "Kunstkammer" Agnieszki Jakimiak i "Bar Świętej Krewety" Mariusza Sieniewicza. Reżyserują: Judyta Berłowska, Agata Dyczko, Lena Frankiewicz, Tomasz Cyz i Tomasz Szczepanek.

Pięć premier w dwa dni! Multimedia, muzyka na żywo, szalone pomysły scenograficzne, a nawet – być może – posiłek dla niektórych widzów. Niepowtarzalna okazja obejrzenia kolejnych dramatów nadesłanych na konkurs STREFY KONTAKTU 2016. Tylko ten jeden raz! Na pięciu scenach prawie cały zespół WTW, studenci wrocławskiej PWST oraz gwiazda scen operowych Agata Zubel.

Bilety w cenie 1 zł można kupić na stronie www.wteatrw.pl i www.strefykontaktu.pl

4.06 – godz. 16:00 „Dzieci” – Spektakl z udziałem najmłodszych aktorów na świecie!
[WTW Scena na strychu, ul. Rzeźnicza 12]

4.06 – Godz. 18:00 – „Drzewom nie wypadają włosy” – Sztuka o kobietach, nadziei, oczyszczającej sile rozmowy. [Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27[

4.06 – godz. 20:00 – „Wolfgang Amadeusz Moz” – szaleńcze wariacje nie tylko na temat muzyki i życia Mozarta. [Oratorium Marianum, gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego]

5.06 – godz. 16:00 – „Kunstkammer” – Czy sztuka może zmieniać świat – oto jest pytanie! [PWST, Braniborska 59]

5.06 – godz. 18:00 – „Bar świętej krewety” –  Absurdy, w których żyjemy jako ciężkostrawne danie barowe. [WTW Duża Scena, ul. Rzeźnicza 12]

5.06 – godz. 20:00 – Burzliwa dyskusja na temat polskiego dramatu współczesnego z autorami i twórcami czytań. [WTW Duża Scena, ul. Rzeźnicza 12]

STREFY KONTAKTU 2016
To projekt artystyczny wywodzący się z ducha twórczości awangardowych wrocławskich dramatopisarzy – Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza.

Autorzy ci od początku lat sześćdziesiątych minionego wieku wyznaczali artystyczny profil Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Każdy na swój sposób wytyczał własną ścieżkę poszukiwań, ale wspólna było ich poszukiwanie nowego języka scenicznego oddającego niejednoznaczność świata oraz niezgoda na zastane narracje teatralne.

Tradycja ta jest dla nas źródłem inspiracji, dlatego od 2012 roku we Wrocławskim Teatrze Współczesnym realizujemy przedstawienia, słuchowiska, instalacje aktorsko-medialne, warsztaty, czytania dramatów i zdarzenia sceniczne.

Podsumowaniem projektu STREFY KONTAKTU 2016 są zaplanowane wydarzenia artystyczne w trzech odsłonach: Czytania Dramatów, Dni Patronów oraz Festiwal Dramatu, które odbędą się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Więcej informacji TUTAJ: http://www.strefykontaktu.pl/czytania/

_Wroclawski_Teatr_Wspolczesny_czytania