Zgłoś uwagę

David Gilmour w Europejskiej Stolicy Kultury. Rusza sprzedaż biletów

David Gilmour wyrusza w światowe tournée pod hasłem "Rattle That Lock"’. Dziś - 26 stycznia - ogłoszono szczegóły specjalnego występu artysty na Placu Wolności we Wrocławiu. Koncert, zorganizowany z okazji roku Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu rozpocznie się 25 czerwca o godz. 21:00.

Gośćmi Davida Gilmoura będą Leszek Możdżer i Zbigniew Preisner. Dla słuchaczy przygotowano 25 tysięcy miejsc. Sprzedaż biletów (w cenach od 125 do 195 złotych) rozpocznie się dziś o godz. 12:00. 

Wrocławski koncert będzie pierwszym na trasie “Rattle That Lock”, w którym zagra 30-osobowa orkiestra pod batutą wieloletniego współpracownika Gilmoura, słynnego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Specjalnym gościem koncertu będzie Leszek Możdżer - znakomity pianista i dyrektor artystyczny festiwalu Jazz na Odrą. Wyjątkowe wydarzenie na Placu Wolności przed wrocławskim Narodowym Forum Muzyki będzie filmowane przez słynnego reżysera filmów muzycznych, dokumentalistę i autora okładek grupy Pink Floyd, Aubreya ‘Po’ Powella.

Ostatnio David Gilmour występował w Polsce w 2006 roku w Stoczni Gdańskiej w ramach upamiętnienia powstania NSZZ “Solidarność”. Wielkie show zaowocowało albumem koncertowym i płytą DVD pt. "Na żywo w Gdańsku" z gościnnym występem muzyka zespołu Pink Floyd, Richarda Wrighta.

Bilety na wrocławski koncert są dostępne w systemie oraz punktach sprzedaży ebilet.pl (m.in. salonach Empik w całym kraj): T U T A J.

David Gilmour
Urodzony w Cambridge angielski muzyk, wokalista i kompozytor. Jeden z najlepszych gitarzystów wszech czasów, wieloletni wokalista i gitarzysta zespołu grupy Pink Floyd.

Gilmour dołączył do Pink Floyd w 1967 roku, zastępując Syda Barretta. Jego charakterystyczny styl gry na gitarze był jednym ze źródeł sukcesu Pink Floyd w latach 70. David Gilmour był też liderem zespołu po wznowieniu działalności Pink Floyd. Brytyjski muzyk i kompozytor współpracował także m.in z takimi artystami jak Grace Jones, Tom Jones, Elton John, B.B. King, Paul McCartney, John Lennon, Sam Brown, Bob Dylan, Pete Townshend, zespołami The Who i Supertramp oraz stworzył wiele supergrup występujących epizodycznie w wielkich koncertach charytatywnych. Odkrył i wypromował talent wokalistki Kate Bush. Nagrał cztery solowe płyty: David Gilmour (1978), About Face (1984), On an Island (z roku 2006, na której autorem orkiestracji do utworów był Zbigniew Preisner, a w nagraniach wziął udział Leszek Możdżer) oraz Rattle That Lock (2015). 6 marca David Gilmour będzie obchodził 70. urodziny.

Płyta "Rattle That Lock"
To czwarty solowy album Davida Gilmoura. Wydany 18 września 2015 r. stał się sukcesem na skalę globalną. Trafił na pierwsze miejsca list przebojów w 11 krajach, w tym w Polsce i Wielkiej Brytanii, oraz do pierwszej piątki w kolejnych 12 krajach, między innymi w Niemczech. Album uzyskał też najwyższą w karierze Gilmoura pozycję na listach przebojów w Stanach. Na iTunes album uzyskał pierwszą pozycję w 12 krajach. Po Europie następnym przystankiem trasy ‘Rattle That Lock’ jest Ameryka Północna. Gilmour wystąpi w Los Angeles, Toronto, Chicago i Nowym Jorku. 
 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Gilmour DAVID_GILMOUR

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail