Zgłoś uwagę

Debata: Civil society as part of political culture?

W 2016 roku Europa znajduje się w poważnych tarapatach. Skutki kryzysu finansowego i gospodarczego oraz sposób radzenia sobie z napływem uchodźców z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi w sąsiedztwie Europy okazały się poważnymi wyzwaniami dla europejskiej solidarności i spójności.

Europe Bottom-Up: CIVIL SOCIETY AS PART of POLITICAL CULTURE?
20-21 October 2016

Populistyczne ruchy wzbierają na sile w całej Europie. Nasza kultura polityczna, zdefiniowana jako zbiór postaw, przekonań i uczuć, które nadają porządek i sens procesowi politycznemu i regulują zachowania w systemie politycznym, musi zostać na nowo zdefiniowana. Perspektywa europejskiego społeczeństwa obywatelskiego powinna być obecna w tej debacie. Czy rozumiemy jego rolę w ten sam sposób w całej Europie?

 

Zapraszamy do udziału w seminarium z udziałem aktorów społeczeństwa obywatelskiego i naukowców/czyń z Polski, Niemiec oraz innych krajów europejskich, które odbędzie się 20-21 października 2016 w Bibliotece Wojewódzkiej we Wrocławiu, Rynek 58.

 

Seminarium będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o roli społeczeństwa obywatelskiego w kształtowaniu kultury politycznej. Wydarzenie zorganizowane jest przy współppacy Bundesnetzwerk Bürgerschaftliches Enagagement, Das Progressive Zentrum, Europejskiego Instytutu Demokracji i Fundacji Maecenata, przy wsparciu Fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy, Instytutu Goethego i Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław2016.

 

W załączeniu znajdą Państwo wstępny program seminarium. Językiem wydarzenia jest angielski. Termin rejestracji upływa 13 października 2016 r. (T U T A J). Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży (prosimy o kontakt Fides Sachs, Maecenata Stiftung).

Cieszymy się na inspirującą debatę!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

debata

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail