Debata: Kto i dlaczego NIE potrzebuje kultury?

Rozpoczynamy kolejny cykl spotkań w Mediatece pod nazwą „Wrocławskie Debaty o Kulturze”. Pomysłodawcą i moderatorem debat jest prof. dr hab. Tomasz Szlendak z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Najbliższa debata zatytułowana „Kto i dlaczego NIE potrzebuje kultury?” odbędzie się 22 lutego (poniedziałek), o godz. 19.00.

Dyskusja nad raportem zatytułowanym „Punkty styczne: między kulturą a praktyką (nie)uczestnictwa”. We Wrocławiu pojawią się gdańscy współautorzy tej książki, pracujący na Uniwersytecie Gdańskim prof. Cezary Obracht-Prondzyński i dr Krzysztof Stachura.

Raport można przeczytać na stronie: T U T A J

Wrocławskie Debaty o Kulturze - Europejska Stolica Kultury 2016
Pomysłodawcą i moderatorem Wrocławskich Debat o Kulturze jest prof. dr hab. Tomasz Szlendak z Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu.

Ich celem jest prezentacja najnowszych wyników badań w obszarze kultury, najczęściej przy okazji nowowydanych książek albo raportów post-badawczych. Materiał zawarty w publikacjach jest prezentowany przez wybitnych socjologów, kulturoznawców, medioznawców, antropologów, ekonomistów, polityków społecznych i konfrontowany podczas debat z uczestnikami zainteresowanymi z racji wykonywanego zajęcia problematyką uczestnictwa w kulturze.

Dotyczy m.in. zmieniających się praktyk kulturalnych, czytelnictwa, animacji kultury, przemian w „produkcji” sztuki, sterowania publicznością, budowania strategii rozwoju kultury na poziomie samorządowym.

Mediateka_fot.wroclaw.pl